Sześciu narciarzy ze Skały Tumlin pojedzie na OOM w sportach zimowych Śląsk 2004

Skromną, sześcioosobową reprezentację będzie miało województwo świętokrzyskie na rozpoczętej na Śląsku X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach zimowych

Nasze województwo reprezentować będą młodzi sportowcy tylko w jednej spośród 13 dyscyplin zimowych. Cała szóstka to biegacze ze Skały Tumlin. W Wiśle rywalizować będą: Mateusz Salwa i Michał Stefański wśród juniorów oraz Albert Baran, Mateusz Gwizdała, Daniel Pęczkowicz i Marcin Szymonek w kategorii juniorów młodszych.

- Liczymy na powtórzenie wyników sprzed roku. Nie będzie to łatwe, bo na listach startowych są niemal wyłącznie uczniowie szkół mistrzostwa sportowego - mówi Zbigniew Bledziewski, koordynator szkolenia w Okręgowej Radzie Związków Sportowych. Na ubiegłorocznej zimowej olimpiadzie młodzieży Sudety 2003 za sprawą narciarzy z Tumlina Świętokrzyskie zdobyło 18,49 pkt - dało to 13. miejsce w łącznej klasyfikacji województw. Najwięcej punktów przyniosły wówczas dwa dziewiąte miejsca Jana Stefańskiego w biegu na 15 km techniką klasyczną i w biegu łączonym oraz najlepsze od dwudziestu lat piąte miejsce sztafety. Dzięki temu Skała zajęła 81. miejsce wśród 127 sklasyfikowanych klubów.

- Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie gorzej. W przygotowaniach trochę przeszkodził nam brak śniegu. Myślę, że stać nas na miejsce w dziesiątce wśród juniorów - uważa Piotr Piwowarczyk, trener narciarzy Skały. 19 lutego cała szóstka wystąpi po raz pierwszy w biegu sprinterskim. Zmagania narciarzy klasycznych potrwają pięć dni.

Copyright © Agora SA