Plany Cracovii przed rozpoczęciem wiosennej rundy rozgrywek

W ekskluzywnym towarzystwie pięciu drużyn pierwszoligowych piłkarze ?Pasów? polecą czarterowym lotem do Antalyi na 11-dniowe zgrupowanie. Warunki będą tam mieli... pięciogwiazdkowe. Ale to dopiero od 23 lutego. Do tego czasu mocno popracują w Polsce.

Dziś Cracovia wznawia (na stadionie Kabla) treningi po powrocie z obozu w Cetniewie. W sobotę meczem w Kędzierzynie Koźlu krakowianie rozpoczynają serię trzech sparingów z polskimi drużynami. Dlaczego z Górnikiem Polkowice grają w Kędzierzynie? Kluby umówiły się po prostu, że spotkają się w połowie drogi między obu miastami. I wyszło im w Kędzierzynie...

Ruch w interesie

W sobotnim meczu trener Wojciech Stawowy sprawdzi lewoskrzydłowego piłkarza rodem z Brazylii. Wciąż trwają negocjacje w sprawie pozyskania Piotra Madejskiego z Hutnika.

Szefowie klubu ujawnili, że po serii testów rozgrywanych jeszcze w ubiegłym roku (w lecie i późną jesienią) do notesów trenerów trafiło 12 nazwisk piłkarzy z niższych klas rozgrywkowych. - Z ośmioma uzgodniliśmy już warunki przejścia, trzech zagra w zespole rezerw w rundzie wiosennej, a pięciu dołączy do nas w lecie, gdy zakończy swoje szkoły - dodaje Mróz. Z kolejnymi czterema wciąż trwają rozmowy. Natomiast trzej gracze "Pasów" - Konrad Cebula, Grzegorz Baran i Michał Suchan - zostali wypożyczeni do Górnika Wieliczka, Paweł Szwajdych do ŁKS, a w drodze jest umowa Rafała Brzeziańskiego z Zagłębiem Sosnowiec.

Ligowy samolot

Planowany od 23 lutego obóz Cracovii w Turcji jest pierwszym zgrupowaniem zagranicznym "Pasów". Krakowianie polecą samolotem wyczarterowanym z Lotu przez Legię, a oprócz legionistów skorzystają z niego jeszcze pierwszoligowcy: Wisła Płock, Górnik Polkowice, Górnik Łęczna, Odra Wodzisław oraz czołowe drużyny II ligi: Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin. Wyczarterowanie samolotu spowodowało, że krakowianie pozostaną w Turcji jeden dzień dłużej niż pierwotnie planowano i wrócą do Polski 4 marca.

Cracovia i Pogoń zamieszkają w różnych hotelach w Beleku, 30 km od Antalyi. Do dyspozycji "biało-czerwonych" w pięciogwiazdkowym hotelu Kaya będą dwa pełnowymiarowe boiska (jedno oświetlone), jedno poletko 80x50 m, sauna, siłownia, basen, jacuzzi. - Wybrałem ten hotel ze względu na bazę treningową - argumentował decyzję Dariusz Mróz, dyrektor sportowy klubu.

Obóz będzie kosztował Cracovię 80 tys. zł. Do Turcji poleci 30-osobowa ekipa: 22 zawodników, 5 trenerów oraz 3 osoby towarzyszące. Mogą być nimi kibice, którzy zapłacą za 11-dniowy pobyt 2500 zł.

Z wicemistrzem Litwy

Znani są już tureccy sparingpartnerzy Cracovii. Na początek krakowianie zmierzą się z aktualnym wicemistrzem Litwy (rozgrywki w cyklu wiosna-jesień), dwukrotnym mistrzem i trzykrotnym zdobywcą Pucharu Litwy Ekranasem Panevezys. W ubiegłym roku Litwini grali w Pucharze UEFA, odpadli z węgierskim Debreczynem. W drugim meczu na "Pasy" czeka beniaminek I ligi rosyjskiej Amkar Perm, w ostatnim sparingu Cracovia zagra z wiceliderem II ligi duńskiej (i trzykrotnym zdobywcą Pucharu Danii) Randersem Freya.

Plan sparingów:

7.02 Kędzierzyn Koźle - Górnik Polkowice, g. 12

11.02 Jaworzno - Szczakowianka

14.02 Sosnowiec - Zagłębie

25.02 Belek - Ekranas Panevezys

28.02 Belek - Amkar Perm

2.03 Belek - Randers Freya

6.03. Kraków - Odra Wodzisław