Zwyci瘰ki sparing Radomiaka

Dobrze przygotowane boisko w Paw這wie ko這 Szyd這wca najbardziej ucieszy這 sparingpartner闚 - Radomiaka i Szyd這wiank. Forma obu dru篡n jest jeszcze daleka od oczekiwa. - Z ka盥ym meczem powinno by lepiej - uspokajaj trenerzy

Warunki do rozgrywania meczu rzeczywiście były niezłe. Płyta była co prawda trochę nierówna, ale za to sucha. - Podczas gdy większość boisk tonie w błocie, nawierzchnia w Pawłowie to prawdziwy rarytas - nie mógł nadziwić się wiceprezes Radomiaka Paweł Kobyłecki.

Optymizmem nie mogła na pewno napawać postawa "zielonych", zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie brakowało błędów w obronie, akcji zaczepnych, a niemało było chaosu. Szydłowianka nie grała lepiej, ale częściej gościła pod bramką przeciwnika. Gola jednak nie zdobyła, a sztuka ta udała się wreszcie Radomiakowi. Rzut karny wykorzystał Zbigniew Wachowicz.

Po przerwie poczynania radomian wyglądały już lepiej. Wpływ na taki obraz gry miały zmiany, które zaszły w obu zespołach. Wynik ustalił wprowadzony właśnie w drugiej połowie Grzegorz Zawadzki.

- Jako że był to dla nas pierwszy sparing w tym roku, nie mogę nie być zadowolony - ocenia szkoleniowiec Szydłowianki Ryszard Ochodek. - Przeciwnik był wymagający, a moi zawodnicy pokazali, że potrafią walczyć. To cieszy.

- Po to rozgrywamy sparingi, aby błędy korygować - podkreśla trener Radomiaka Włodzimierz Andrzejewski. - Każde spotkanie kontrolne jest pożyteczne, a ponadto służy weryfikacji umiejętności poszczególnych pi趾arzy. Żaden trening nie zastąpi meczu.

Od przyszłego tygodnia działacze Radomiaka chcieliby powoli finalizować transfery nowych zawodnik闚. Kogo ostatecznie pozyskają "zieloni"? - O przydatności poszczególnych graczy mieliśmy rozstrzygnąć do końca tygodnia, ale ten okres raczej się wydłuży - informuje Andrzejewski. O transferach decydować będą jednak przede wszystkim finansowe możliwości klubu ze Struga.

W sobotę Radomiak zmierzy się z Legionovią, a Szydłowianka z Sokołem Przytyk.

SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC - RADOMIAK RADOM 0:2 (0:1).

Bramki: Wachowicz (karny), Zawadzki.

Szydłowianka: Sanecki - Stefański, Siudek, Jakubczyk, Szcześniak, Ludew, Sasal, Krakowiak, Stąpor, Kowalczyk, Dohojda oraz Domagała, Gawor, Nowacki, Nowak, G. Kowalski, Koniarczyk.

Radomiak: Płoskonka - Grzyb, Michalski, Wachowicz, Koniarczyk, Cieciura, Gołoś, Rosłaniec, Szary, Kucenko, Kaszczyc oraz Minda, Bonin, Śniegocki, Gajda, Barzyński, Lesisz, Korycki, Zawadzki, Ziółek.