Wyniki ligi halowej hokeja na trawie

Tylko jeden punkt wystarczy laskarzom Pocztowca Poznań do wywalczenia mistrzostwa kraju. Jeśli tak się stanie, będzie do dziesiąty halowy tytuł łącznościowców.

W ostatniej rundzie spotkań przeciwnikami Pocztowca były ekipy Pomorzanina Toruń i Lecha-Błękitny Express Poznań. Oba spotkania Pocztowiec nieznacznie wygrał i nadal prowadzi w tabeli bez straty punktu. Szansę na zdobycie pierwszego w historii wicemistrzostwa ma Start Gniezno, który po zwycięstwie w zaległym meczu nad Pomorzaninem, w ten weekend pokonał także dwa zespoły z Pałuk - Gąsawę i Rogowo. Niespodziewanie również MKS Siemianowice wygrał z Gąsawą. Dlatego Start ma aż 5 pkt przewagi. Porażka Torunia i nieoczekiwana wygrana Miejskiego KS z Siemianowic z Gąsawą sprawiły, że Start ma już 5 pkt przewagi nad trzecim zespołem tabeli. Na mecz do Siemianowic nie pojechał natomiast LKS Rogowo i prawdopodobnie zostanie przyznany walkower drużynie MKS. Szansy na medal nie straciły jeszcze zespoły Pomorzanina i Lecha. Do zakończenia rozgrywek zostały trzy kolejki spotkań.

Najskuteczniejszym zawodnikiem ligi jest Rafał Grotowski z Pocztowca, który zdobył do tej pory 63 bramki. Drugi w tej klasyfikacji jest jego klubowy kolega Maciej Matuszyński - 50 bramek.

WYNIKI

KADRA WRÓCIŁA

Po miesięcznej nieobecności ze zgrupowań w australijskiej Adelajdzie i w nowozelandzkim Wangharei wróciła do kraju przygotowująca się do turnieju przedolimpijskiego reprezentacja Polski mężczyzn. Jednak nie wszystkim udało się przyjechać. W Auckland musiał pozostać, wraz z lekarzem ekipy Tomaszem Owczarskim, doświadczony obrońca Dariusz Małecki. W trzecim meczu sparingowym reprezentacji z Nową Zelandią w starciu z innym zawodnikiem doznał kontuzji. Ma zmiażdżoną część nosa, tuż przy oku. Laskarz przeszedł zabieg, ale wsiadając do samolotu powrotnego do Polski, źle się poczuł i musiał pozostać w szpitalu. Nie wiadomo, kiedy będzie mógł powrócić do Polski.

W środę 4 lutego reprezentacyjni hokeiści polecą do Kuala Lumpur, gdzie rozegrają cztery spotkania towarzyskie z Malezją. Stamtąd przeniosą się na zgrupowanie do Portugalii, które zakończy się 21 lutego.