Sparingi czwartoligowych piłkarzy

Przygotowania do piłkarskiego sezonu w pełni. Nasze czwartoligowe zespoły rozegrały w weekend mecze sparingowe. Kolejne zwycięstwo odniósł KS Raków

Raków odniósł w sobotę kolejne zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Rozwój Katowice. Grano nietypowo, bo dwa razy po 60 minut. Trenerzy obu zespołów wystawili dwie jedenastki. - To był dobry mecz z silnym rywalem - ocenia trener Andrzej Samodurow. Trzecioligowi piłkarze Rozwoju przebywają właśnie na zgrupowaniu w Kaletach.

Raków przegrywał 0:1 po rzucie karnym. Potem jednak to częstochowianie strzeli dwa gole z jedenastek. - W końcówce graliśmy z kontry, wykorzystując szybkość naszych napastników - mówi trener. - W ten sposób dwa gole strzelili Malinowski i Sobala.

W środę częstochowianie zagrają z WKS Wieluń.

Raków - Rozwój Katowice 4:2 (0:1)

Bramki dla Rakowa: Mazur, Lesik (z karnych), Malinowski, Sobala.

Raków: Siwy, Susek, Żebrowski, Jankowski, Lisowski, Przybylski, Bielecki, Masłoń, Gliński, Rogalski, Popko. II połowa: Malichowski, Mastalerz, Sroka, Ojczyk, Gałkowski, Lesik, Pluta, Malinowski, Mazur, Sobala, Lechowski.

W sobotę sparing zagrali także piłkarze Jury Niegowa. W Radzionkowie przegrali 1:3 z trzecioligowym Ruchem. Bramkę w 80. minucie strzelił Rembak.

- To był nasz drugi mecz sparingowy, w pierwszym przegraliśmy w Częstochowie z Victorią 1:2 - mówi trener Stanisław Cygan. - Teraz nie daliśmy rady Ruchowi, ale to było zacięte spotkanie, które mogło się podobać. Szansę gry dostali praktycznie wszyscy zawodnicy. W drugiej połowie poza bramkarzem zmieniłem dziesięciu piłkarzy.

W kolejnym meczu w sobotę Jura zmierzy się w Gliwicach z Carbo.

Ruch Radzionków - Jura Nigowa 3:1

Skład Jury: Czerkies, Szczepaniak, Stemplewski, Kopecki, Semik, Trepka, Duda, Frączyk, Bryła, Stachera, Z. Nocuń - Nowiński, Lichterowicz, Rembak, P. Lamch, P. Nocuń, Sarzała, Migoń, A. Lamch, M. Lamch, Szulc.

Kolejny z naszych czwartoligowców Lotnik Goliard Kościelec zmierzył się w Częstochowie z Victorią i zremisował 2:2, przegrywając 0:2 do przerwy.

- Kilku zawodników z podstawowego składu nie mogło się stawić na sparingu, dlatego dałem szansę gry naszej młodzieży i nowym, testowanym piłkarzom - stwierdził trener Jan Teodorczyk. W drugiej połowie bramkę dla Lotnika zdobył Przemysław Chobot oraz zawodnik, którego nazwiska trener nie chciał zdradzić. - Na razie niech to będzie tajemnica - podsumował szkoleniowiec Lotnika.

Grom Victoria - Lotnik Goliard Kościelec 2:2 (2:0)

Skład Lotnika: Cyruliński, Prusko, M. Palacz, Kowalczyk, Kubanek, P. Chobot, Sokołowski, Z. Chobot, Urbaniak, Kowalik, Puchała.