SMS I SPAŁA - AVIA ŚWIDNIK 0:3

W meczu XVI kolejki występujący w serii B siatkarze świdnickiej Avii pokonali w Spale młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego 3:0

Spotkanie rozgrywano w nowej hali przy pustych trybunach, bez spikera. Nie była to nowość dla siatkarzy Avii, w poprzednim sezonie było tak samo. Do Spały Avia pojechała bez kontuzjowanego przyjmującego Mariusza Kowalskiego.

Gospodarze w tym sezonie jeszcze nie wygrali żadnego meczu i do spotkania przystąpili bardzo zmobilizowani. Pierwszy set przebiegał jednak pod dyktando Avii, która kontrolowała w tej partii sytuację i zwyciężyła 25:22. Drugi set był już bardziej emocjonujący i wyrównany. Błędy świdniczan w ataku i w zagrywce sprawiły, że w końcówce było bardzo nerwowo. Na szczęście skutecznie zagrał atakujący Avii Tomasz Józefacki i zespół ze Świdnika zwyciężył do 24.

Zupełnie inny przebieg miał trzeci set. Od początku inicjatywę przejęli gospodarze, którzy w pewnym momencie wygrywali już 9:2. Avia doszła SMS dopiero na 23:23. W końcówce ponownie ataki Józefackiego dały Avii zwycięstwo w secie do 25.

- Po wygranej w pierwszym secie nabraliśmy zbytniej pewności siebie i stąd pojawiły się kłopoty w kolejnych dwóch partiach - mówi trener Avii Krzysztof Lemieszek. - W moim przekonaniu zespół SMS zrobił spore postępy. Moja drużyna zasługuje na pochwałę za grę w przyjęciu i w ataku, nie ustrzegliśmy się natomiast błędów w zagrywce. Na szczęście przeciwnik zrobił to samo.