Siatkarze Moderatora Hajnówka wygrali 3:1 w Gdyni z Alpatem

Siatkarze Moderatora Hajnówka pokonali w wyjazdowym spotkaniu 3:1 Alpat Gdynia i zapewnili sobie drugie miejsce po sezonie zasadniczym

- To nie było trudne zwycięstwo - przyznał Jacek Wesołowski, trener hajnowian. - W każdym secie na początku uzyskiwaliśmy kilka punktów przewagi, które utrzymywaliśmy już do końca partii.

Siatkarze Moderatora słabiej zagrali jedynie w drugim secie, w którym prowadzili nawet 18:13. Ale kilka błędów hajnowian, poprzedzonych wcześniej punktem zdobytym przez Alpat blokiem, pozwoliło uwierzyć siatkarzom z Gdyni w możliwość wygranej. Za to Moderatorowi nic nie wychodziło i przegrał 20:25. W kolejnych dwóch setach hajnowianie nie powtórzyli tych błędów i wygrali pewnie.

- Tym samym bez względu na wynik zaległego meczu z Wyższą Szkołą Policyjną ze Szczytna mamy zapewnione drugie miejsce w rundzie zasadniczej, co premiowane jest większą liczbą spotkań przed własną publicznością w play off-ie - tłumaczy trener Wesołowski. - A to był nasz plan do wykonania.

ALPAT GDYNIA - MODERATOR HAJNÓWKA 1:3 (20:25, 25:20, 22:25, 19:25).

Moderator: Wesołowski, Aleksandrowicz, Cimochowski, Kacperski, Antoniuk, Babińczuk, Janiel (libero) oraz Iwaniuk, Prokopowicz, Maksymiuk.

Pozostałe spotkania: MOSiR Giżycko - MDK Warszawa 0:3; WSPol. Szczytno - SKS Starogard Gdański 3:0; AZS II Olsztyn - Net Ostrołęka 0:3.

Tabela

Do serii B I ligi awansuje zwycięzca rozgrywek.