Lekkoatleci CKS Budowlani wśród najlepszych juniorów

W miniony weekend w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Dobrze wypadli reprezentanci CKS Budowlani

- Przyznam, że liczyłem na dobre wyniki naszych zawodników, ale zostałem naprawdę miło zaskoczony pozycjami, jakie nasi juniorzy i juniorzy młodsi zajęli w tych zawodach - mówi trener CKS Marek Ciuk. - Większość konkurencji stała na wysokim poziomie. W ciągu trzech dni udało się poprawić aż 14 rekordów Polski, co może świadczyć o tym, jak uzdolniona jest młodzież. Na tle rywali wypadliśmy dobrze i wypada powiedzieć: oby tak dalej.

Faworyci częstochowskiej ekipy nie zawiedli. Jakub Jelonek z wynikiem 21 minut 23 sekundy zajął pierwsze miejsce w chodzie na 5 km, a jego klubowa koleżanka Aleksandra Jawor w biegu na 3000 metrów wywalczyła srebrny medal. - Główną przeciwniczką naszej zawodniczki była rok od niej starsza biegaczka z Włocławka - dodaje Marek Ciuk. - Ola podjęła ryzyko i przez dwa i pół kilometra dyktowała tempo. Później trochę osłabła, jednak jej czas 9.40,19 jest nowym rekordem kraju w kategorii 18-latków.

Srebro wywalczyła też Agnieszka Deska w chodzie na 3 km. Czas 14.13,98 jest jej nowym rekordem życiowym. - Pozostali nasi juniorzy także byli blisko podium - mówi szkoleniowiec CKS. - Ernesta Tomza na 400 m z czasem 57,40 została sklasyfikowana na piątym miejscu, podobnie jak Katarzyna Rydz. Córka naszej olimpijki Małgorzaty na 800 m uzyskała wynik 2.23,00.

W siedmioboju szansę na medal miał Arkadiusz Suwalski. Częstochowianin doskonale zaprezentował się ow dwóch pierwszych konkurencjach: biegu na 60 m i skoku w dal. Podczas konkursu pchnięcia kulą miał jednak bardzo słaby wynik (10,50), co zadecydowało, że mimo dobrych rezultatów w skoku wzwyż, tyczce i biegu na 1000 m zajął dopiero szóste miejsce.

Dobry występ zaliczył także Adam Dąbrowski. W biegu na 60 m był dziewiąty, a w wyścigu na 200 m uplasował się na siódmej pozycji.

O pechu może mówić Grzegorz Urbaniak. W biegu na 1500 m został na finiszu zablokowany przez stawkę rywali i zamiast miejsca na podium, uplasował się na czwartej pozycji. W tej samej konkurencji Artur Grzegorczyk był ósmy.

Dobrze zaprezentowali się także częstochowscy juniorzy młodsi. Brązowy medal w biegu na 1000 m wywalczyła Monika Piątek, a jej koleżanka Kalina Ucieklak zajęła piątą pozycję. Piąty był także Adam Juszczyk na 60 m (7,28 s). W silnie obsadzonym wyścigu na 300 m startujący w finale A Przemysław Wojenka uzyskał czas 36,45, co dało mu ostatecznie czwarte miejsce. W biegu na 200 m Olga Szmigiel została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji, a na dystansie dziesięciokrotnie dłuższym Daniel Woch z nowym rekordem życiowym był szósty.

- Te wyniki dobrze rokują na przyszłości - dodaje Marek Ciuk. - Zaczynamy przygotowania do sezonu letniego, zbliżają się też starty w biegach przełajowych i sądzę, że o tych zawodnikach będzie głośno.

W zawodach juniorów startują lekkoatleci w wieku do 19 lat, a juniorzy młodsi to zawodnicy najwyżej 17-letni.