Raków wygrywa sparingi

W sobotę piłkarze Rakowa rozegrali kolejny sparing. Pokonali na wyjeździe 2:1 III-ligową Polonię Bytom

Częstochowianie ciężko trenują już od 29 grudnia. Spotykają się siedem razy w tygodniu, rozgrywają także mecze sparingowe. W sobotę zmierzyli się z III-ligową Polonią i wygrali 2:1. Nasz zespół, zwłaszcza w pierwszych 45 minutach, posiadał wyraźną przewagę.

- Stworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich od gospodarzy - mówi Rafał Popko, który w 40. minucie podwyższył wynik na 2:0. - Powinniśmy prowadzić wyżej, ale ciężko się grało na nierównym boisku, które tylko na początku wyglądało na dobrze przygotowane. Generalnie byliśmy lepsi od Polonii. Ciężko trenujemy i to przynosi efekt - podsumował napastnik KS.

Gospodarze w meczu z Rakowem testowali kilku zawodników. Na boisku pojawił się m.in. Marek Szemoński, który kilka lat temu zabłysnął, grając w Górniku Zabrze i Widzewie Łódź. Ostatnio biegał jednak po boiskach okręgówki i w sobotę wyraźnie ustępował dobrze - jak na ten etap przygotowań - dysponowanym częstochowianom.

- Teraz zawodnicy pracują pod kątem wytrzymałości - mówi trener Andrzej Samodurow. - Takie mecze jak w Bytomiu, na zaśnieżonej płycie, są bardzo przydatne. Widać ogromne zaangażowanie chłopaków. Walczą z determinacją, nie zważając na warunki. Można powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Niestety, okazuje się, że kadra Rakowa nie zostanie wzmocniona przez Sebastiana Plutę i Adriana Klepczyńskiego. Obaj mieli wrócić do naszego klubu z RKS Radomsko. - Z tego, co wiem, to trenują w jeszcze innym klubie. Jest mało prawdopodobne, aby do nas dołączyli - dodaje trener.

Kolejny sparing Raków rozegra w środę w Sosnowcu z Zagłębiem. W sobotę przed południem w Częstochowie zmierzy się z Rozwojem Katowice.

Polonia Bytom - KS Raków 1:2 (0:2)

Bramki: 87. Haratyk - 25. Lesik, 40. Popko.

Raków: Siwy - Susek, Mastalerz, Żebrowski, Jankowski, Ojczyk, Lisowski, Lesik, Przybylski, Rogalski, Popko - Nalichowski, Sroka, Gałkowski, Mazur, Masłoń, Gliński, Lechowski.