Sukcesy poznańskich tenisistów

Wielkopolscy tenisiści zdobyli już w tym roku pierwsze medale mistrzostw Polski - cztery medale przywieźli z Wrocławia młodzicy.

Brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 14) został Tomasz Mrozowski, a w deblu razem z Jerzym Janowiczem z Orkana Łódź zdobył wicemistrzostwo. W tej samej imprezie świetnie spisała się Basia Sobaszkiewicz z Grunwaldu Poznań, która wywalczyła dwa srebrne medale (w grze podwójnej razem z Kasią Piter z Sokoła Ceradz Kościelny).

Juniorzy i juniorki pierwsze tegoroczne zawody rozegrali w Poznaniu. W finale turnieju kwalifikacyjnego Superseria chłopców (3-6 stycznia) Michał Walków z AZS pokonał klubowego kolegę Kacpra Owsiana. W finale debla ci dwaj zawodnicy pokonali inną parę AZS Szymon Judek - Maciej Lorenz. Tydzień później w turnieju podobnej rangi na kort wyszły dziewczęta. Poznanianki Karolina Filipiak i Karina Tomaszewska zajęły drugie miejsce w grze podwójnej.

Nowy rok dobrze rozpoczęli też seniorzy. Olga Brózda (jeszcze juniorka!) zwyciężyła w opolskim turnieju Prokom Tour. A podczas zakończonego w niedzielę turnieju satelitarnego ITF w hiszpańskiej Cala Ratjada (korty ziemne) w eliminacjach i turnieju głównym Filip Anioła dość łatwo pokonał sześciu kolejnych Hiszpanów (w tym dwóch rozstawionych w turnieju). W ćwierćfinale przegrał jednak z Rumunem Gabrielem Moraru (nr 4) 2:6 i 1:6. W grze podwójnej para deblowa Anioła i Filip Urban już wygrali, a w finale okazali się lepsi od rozstawionej z nr 1 hiszpańsko-holenderskiej pary Emilio Benfele-Alvarez - Rogier Wassen 4:6, 7:5, 6:3. W identycznym turnieju, który w tej samej miejscowości odbył się tydzień wcześniej, poznańscy debliści przegrali w finale z rumuńską parą Moraru - Ion Moldovan 2:6, 2:6.