Awans Lewartu i Alfy

W Łucce rozegrano Wojewódzkie Eliminacje Pucharu Polski kobiet i mężczyzn w tenisie stołowym. Wśród kobiet triumfował Lewart Lubartów, natomiast w kategorii mężczyzn zwyciężyła Alfa Radzyń Podlaski.

W turnieju wystartowało 11 ekip żeńskich oraz 16 męskich. Stawką turnieju było jedno premiowane awansem miejsce, które uprawnia do gry na szczeblu centralnym. W zawodach tych wystartuje 16 najlepszych zespołów wyłonionych właśnie w eliminacjach wojewódzkich. Rywalizację kobiet wygrał Lewart i właśnie ten zespół będzie nas reprezentował w kolejnej rundzie Pucharu Polski. W zwycięskim zespole wystąpiły: Gabriela Misiak oraz renomowane bliźniaczki - Joanna Stachyra i Agnieszka Wincentak.

Wśród mężczyzn w gronie faworytów najczęściej wymieniano cztery zespoły - Jawor Janów Lubelski, Ogniwo Chełm oraz Alfę. Ostatecznie zwyciężyła Alfa, która wystąpiła w składzie: Andrej Czermienskij, Henryk Zaręba i Łukasz Tkaczyk