Trójmiejska Liga Biznesu

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia w Trójmiejskiej Lidze Biznesu były dziennikarskie derby pomiędzy Gazetą Wyborczą a Dziennikiem Bałtyckim. Po zaciętym meczu o jedną bramkę lepsi okazali się piłkarze Gazety

Jak na derbowy pojedynek przystało, mecz Gazety z Dziennikiem nie miał faworyta i zgodnie z przewidywaniami był niezwykle zacięty do samego końca. Mimo dużej stawki dziennikarskie derby toczone były w sportowej atmosferze. W pierwszej połowie przewagę mieli piłkarze Gazety, nie wykorzystali jednak kilku dobrych okazji i po 20 minutach był remis 1:1. Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Dziennika, który w ciągu kilku minut zdobył dwie bramki. Losy meczu na korzyść Gazety odwrócił Bartosz Dolański, popisując się klasycznym hat-trickiem.

Dolański trzy gole zdobył także w niedzielnym meczu Gazety ze Steną Line. W małej, wąskiej hali w Gdyni dziennikarze roztrwonili jednak trzybramkowe prowadzenie, które wywalczyli do przerwy, i mecz zakończył się remisem 4:4. Wcześniej zawodnicy Steny pokonali Computerland i tym samym jako pierwsi rozegrali wszystkie 12 meczów pierwszej rundy.

Wyniki: Stena Line - Computerland 6:3 (3:2), Urząd Marszałkowski - Ideal Host 6:4 (3:0), Urząd Marszałkowski - Elektrociepłownie Wybrzeże 3:5 (1:3), Sprint - Ideal Host 16:1 (6:1), Wirtualna Polska - Young Digital 0:9 (0:5), Dziennik Bałtycki - Gazeta Wyborcza / TLB 3:4 (1:1), Stena Line - Gazeta Wyborcza 4:4 (1:4)

W tym tygodniu zagrają: wtorek 20.01, godz. 18 Computerland - Ideal Host; godz. 18.50 Dryvit - Young Digital Poland; godz. 19.40 Elektrociepłownie - Elfeko; godz. 20.30 Sprint - Gazeta Wyborcza/TLB