KH Sanok - Cracovia 1:3

HOKEJ NA LODZIE. I LIGA. W meczu dwóch czołowych drużyn I ligi rażący nieskutecznością hokeiści KH Sanok przegrali na własnym lodowisku 1:3 z Cracovią.

Gospodarze już w pierwszej tercji mogli kilkakrotnie pokonać bramkarza drużyny z Krakowa. Tuż po rozpoczęciu meczu Maciej Marmer trafił krążkiem w zewnętrzną część słupka, a chwilę później dwójkową akcją popisali się Galant i Tomasz Demkowicz. Niestety ten drugi strzelał niecelnie. W pierwszej tercji jeszcze Niemiec miał dwie szanse na strzelenie gola, ale najpierw został zablokowany przez obrońcę, a po chwili przegrał pojedynek sam na sam z Rączką.

W dziewiątej minucie krakowianie wykorzystali okres gry w przewadze. Ptaciek podał do Marcińczaka, a ten strzałem z dystansu pokonał Jańca. Już po chwili wyrównać mógł Tomasz Demkowicz, ale jego strzał z najbliższej odległości był niecelny.

Na początku drugiej tercji dobrą okazję zmarnował Artur Dżoń, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Cracovii. Goście zrewanżowali się skutecznym kontratakiem. Pawlak idealnie obsłużył Pechorina, który z najbliższej odległości skierował krążek do siatki. Po półgodzinie gry sanoczanie zmarnowali kolejną okazję. Tym razem oko w oko z krakowskim bramkarzem stanął Kostecki, ale on też nie znalazł sposobu na pokonanie Rączki. Dopiero w ostatniej minucie drugiej tercji kontaktową bramkę zdobył Radwański, który wykorzystał podanie zza bramki Niemca.

W decydującej tercji sanoczanie uparcie dążyli do wyrównania, ale cały czas razili nieskutecznością. Natomiast na dwie minuty przed końcem meczu krakowanie, a konkretnie Horny wykorzystał błąd sanockiej obrony i bramkarza i zdobył trzecią bramkę dla Cracovii.