Punkty ostródzian, porażka LUKS-u

Występujący w ekstraklasie tenisa stołowego mężczyzn zawodnicy McArthura Morliny Ostróda pokonali w Oławie Erjot Triadę 4:3. W ekstraklasie kobiet zespół LUKS Orneta przegrał z WSP Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa 0:3

Xu Kai jadąc do Oławy miał prawo nie myśleć o czekającym go meczu, bowiem tuż przed wyjazdem urodziła mu się córeczka. Mimo to występujący w ostródzkim zespole Chińczyk zagrał skutecznie, zdobywając komplet punktów.

Mecz w Oławie trwał aż 4 godziny i 15 minut. Cztery gry rozstrzygnięto wynikiem 3:2. - Wbrew pozorom ostatni w tabeli Erjot Triada nie ma wcale takiego słabego składu. Grają tam doświadczony Zbigniew Mojski i znany z występów w naszym klubie Łukasz Godlewski, stąd tak zacięty mecz - mówi Tadeusz Czyczel, menedżer McArthura Morliny.

W pierwszym pojedynku Godlewski pokonał Tomasza Sposoba 3:2. W następnej grze Xu Kai wygrał 3:1 z Krzysztofem Strzałkowskim. Gospodarze ponownie uzyskali prowadzenie po wygranej Zbigniewa Mojskiego nad Zbigniewem Grześlakiem 3:2. Takim samym wynikiem Xu Kai i Grześlak pokonali w grze deblowej Godlewskiego i Mojskiego. Ostródzianie wyszli na prowadzenie po zwycięstwie Xu Kaia nad Godlewskim 3:1. Do remisu 3:3 doprowadził Mojski, który pokonał Sposoba (3:2). Wreszcie w ostatnim pojedynku Grześlak wygrał ze Strzałkowskim 3:0 i zespół McAthur Morliny zwyciężył w Oławie 4:3.

Po rozegraniu 11 kolejek meczów ekstraklasy mężczyzn, w tabeli bez starty punktu prowadzi MLKS Odra Röben Głoska Księginice. Zespół z Księginic pokonał SKS 40 Warszawa 4:0. W pozostałych spotkaniach KS AZS Politechnika Wrocław przegrał 2:4 z ART Ceramiką AZS KŚ Politechniką Śląską Gliwice, ZKS Zielona Góra wygrał z MRKS DGT Gdańsk 4:2, a Pogoń Lębork pokonała 4:1 ASTS GKS Olimpię Unię Grudziądz.

W ekstraklasie kobiet zespół LUKS Orneta przegrał we własnej sali z WSP Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa 0:3. Drużyna z Częstochowy zagrała wzmocniona przez drugą Chinkę, Yang Xin. Było to możliwe, gdyż występująca od początku sezonu Xu Jie otrzymała polskie obywatelstwo. Częstochowianki walczą o mistrzostwo Polski, a mimo to musiały stoczyć dość zacięty mecz z ostatnim w tabeli LUKS-em. Spotkanie rozpoczęło się od gry Katarzyny Gieryń z Yang Xin. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku Chinka wygrała 3:1. W kolejne grze Paulina Narkiewicz pokonała Anetę Olendzką 3:0 i zespół z Częstochowy wygrywał już 2:0. W ostatnie grze Sylwii Olendzkiej udało się wygrać jednego seta z Xu Jie, ale cały pojedynek przegrała 1:3. Po sobotniej porażce LUKS Orneta nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy kobiet, zaś WSP Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa jest wiceliderem.

W pozostałych meczach 10. kolejki padły następujące wyniki: GLKS Wanzl Scania Nadarzyn - KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg 0:3, KU AZS AE Wrocław - Ośrodek PZTS Kraków 3:0, mecz Górnik 09 MOSiR Mysłowice - Bronowianka PHU Akropol Kraków przełożono na 29 stycznia.

Ekstraklasa mężczyzn

Ekstraklasa kobiet