Siatkarze Jadaru wygrali w Spale

Pierwszą wygraną w rundzie rewanżowej zanotował Jadar RTS Radom. Podopieczni Dariusza Fryszkowskiego pokonali w Spale uczniów tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Na prośbę SMS-u mecz rozegrano awansem, bo w weekend zespół ze Spały zmierzy się w zaległym meczu z GTPS-em Gorzów Wielkopolski. Fakt ten nie miał jednak żadnego wpływu na przebieg wydarzeń na parkiecie. Jadar wygrał szybko, pewnie i wysoko.

Radomianie przewyższali młodzież ze Spały we wszystkich elementach. Mocniej i celniej zagrywali, skuteczniej i częściej blokowali i atakowali, lepiej radzili sobie w polu i, co najważniejsze, potrafili w decydujących momentach zdobywać cenne punkty. Ponieważ także przyjęcie było dokładniejsze po stronie Jadaru, jego rozgrywający Marek Wilk miał sporo możliwości w wystawianiu piłki. Wreszcie zadziałał atak z drugiej linii, krótka i klasyczna ofensywa ze skrzydeł.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 20:20. W tym momencie goście odskoczyli na dwa "oczka", partię zakończył Robert Grzanka, najpierw zatrzymując rywali, a chwilę później skutecznie atakując. Podobny przebieg miała trzecia odsłona widowiska, bo o drugiej gospodarze chcieliby chyba jak najszybciej zapomnieć.

Sety: 22:25, 14:25, 22:25.

SMS: Kozłowski, Żuk, Możdżonek, Gromadowski, Czarnowski, Gawryszewski, Drzyzga (libero) oraz Spychała.

Jadar: Wilk, Staniec, Prusakowski, Zając, Pawliński, Grzanka, Surmacz (libero).

Sędziowie: Marek Budzik (Żory), Marcin Weiner (Świętochłowice).