Radomiak ogłosił kadrę na zgrupowanie

Dwaj doświadczeni zawodnicy Radomiaka - Zbigniew Wróbel i Ryszard Krześniak - nie znaleźli się w kadrze zespołu, który w przyszłym tygodniu wyjedzie na zgrupowanie kondycyjne do Ustrzyk Dolnych

Dotychczasowy rezerwowy bramkarz "zielonych" Zbigniew Wróbel pozostanie jednak w klubie. - Chcemy, aby został trenerem zespołu rezerw i koordynatorem bramkarzy we wszystkich grupach wiekowych - informuje Pietrzyk. Krześniak natomiast jest już po rozmowach z KS-em Warka i Miraksem Bierwce i w zasadzie od niego zależy, w którym z tych klubów wyląduje.

Do Ustrzyk pojedzie 22 piłkarzy: bramkarze - Edward Minda, Andrzej Płoskonka, Paweł Szewczyk, obrońcy - Arkadiusz Grzyb, Artur Korycki, Bogumił Sobieska, Przemysław Michalski, Zbigniew Wachowicz, Tomasz Ziółek, pomocnicy - Grzegorz Bonin, Jakub Cieciura, Konrad Gołoś, Paweł Iwanowski, Dariusz Rysiewski, Marcin Rosłaniec, Robert Szary, Artur Koniarczyk, Daniel Barzyński, napastnicy - Grzegorz Zawadzki, Grzegorz Kaszczyc, Igor Kucenko, Adam Śniegocki i Maciej Lesisz. Nad przygotowaniami czuwać będzie dwójka trenerów: Włodzimierz Andrzejewski i Robert Śledź, a także trener odnowy biologicznej Zdzisław Radulski. Sprawami organizacyjnymi zajmie się kierownik drużyny Zygmunt Warchoł.

Jak już informowaliśmy, Radomiak chciałby mieć także u siebie Marcina Wróbla z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, piłkarz dojedzie do Radomia na serię spotkań sparingowych. Podobnie rzecz ma się z bramkarzem Grzegorzem Kościukiewiczem. Zawodnik chciał nawet jechać z "zielonymi" na zgrupowanie, ale okazało się, że nabawił się kontuzji i dołączy do kadry zespołu 31 stycznia.

W klubie ze Struga trwa także renegocjowanie umów z zawodnikami, którzy występują już w Radomiaku. Na razie na dłużej z "zielonymi" związali się piłkarze pozyskani latem z Pogoni Siedlce. Nowy kontrakt Konrada Gołosia obowiązuje do czerwca 2006 roku, a Daniela Barzyńskiego jest o rok dłuższy. Na podpis czeka też umowa Przemysława Michalskiego. Problem w tym, że z wytransferowaniem swojego zawodnika zwleka macierzysty klub Michalskiego - Mazowsze Płock.