Legia - reprezentacja Polski juniorów 7:0

Zawodnicy potraktowali mecz poważnie i stąd taki wynik - tak trener Dariusz Kubicki tłumaczył wysoką wygraną Legii w rozegranym w czwartek na sztucznej trawie Hali Piłkarskiej meczu sparingowym z reprezentacją Polski do lat 18. W piątek rano legioniści wyjeżdżają na zgrupowanie do Szczyrku. Bez bramkarza Łukasza Załuski, który pojechał do Białegostoku na rozmowy w sprawie wypożyczenia go do Jagiellonii

W meczu zespołów prowadzonych przez dawnych kolegów z Legii - Dariuszów Kubickiego i Dziekanowskiego dominacja starszych piłkarzy nie podlegała dyskusji. Pierwszego gola w tym roku dla Legii po płaskim dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza strzelił testowany gracz Piaseczna młody Michał Pyrka. Jednak najbardziej efektownie prezentował się występujący z kapitańską opaską Jacek Magiera (tylko on oraz Tomasz Sokołowski II i Pyrka zagrali w Legii całe spotkanie). Zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie pokonywał młodych bramkarzy silnymi uderzeniami z dystansu. Przed przerwą strzelił z prawego skrzydła, co przypominało nieco gola sezonu zdobytego przez niego na jesieni z Wisłą.

W drugiej połowie Legia wystawiła niemal w całości nową drużynę. - Radek wpiszesz się dziś na listę strzelców - dopingował Wróblewskiego trener Kubicki przed rozpoczęciem drugiej połowy. A gdy ten miał udział w zdobyciu bramki: - No Radek powiedz, że trener nie miał racji. Co to znaczy jedna zmiana, jedna roszada... - żartował.

Do Szczyrku zabiera 22 zawodników. Wczoraj kilku brakowało. - Aco Vuković naciągnął mięsień dwugłowy, Adam Cieśliński miał płyn w kolanie i nasz doktor dzisiaj mu go ściągał. Stanko Svitlica, który wczoraj przyleciał z Belgradu, na razie trenował indywidualnie. Łukasz Surma jest chory - usprawiedliwiał nieobecnych. W hali na Bemowie był Tomasz Sokołowski I, ale nie ćwiczył. - Tak zdecydowali trenerzy. Chociaż ze mną jest już wszystko OK - wyjaśnił piłkarz, który przez pół rundy jesiennej pauzował z powodu ciężkiej kontuzji.

W sobotę o godz. 11, już w Szczyrku legioniści zagrają z Rakowem Częstochowa.

LEGIA WARSZAWA - REPREZENTACJA POLSKI JUNIORÓW (DO LAT 18) 7:0 (3:0). Grano 2 x 40 min, w dziesięcioosobowych składach. Bramki: Pyrka (17., z podania Kiełbowicza), Magiera (29. i 62. z podań Sokołowskiego II), Jarzębowski (po dośrodkowaniu Kiełbowicza), Wojtaś (65., z podania Wróblewskiego), Wróblewski (68., z karnego po faulu na sobie), Pulkowski (76., z podania Wojtasia). Skład Legii. I połowa: Boruc - Dudek, Zieliński, Jóźwiak - Sokołowski II, Magiera, Jarzębowski, Kiełbowicz - Pyrka, Saganowski. II połowa: Krzyształowicz - Szala, Bara, Gmitrzuk - Sokołowski II, Pulkowski, Magiera, Wróblewski - Pyrka, Wojtaś.

Oprócz wymienionych do Szczyrku pojadą: Surma, Sokołowski I, Vuković, Svitlica, Cieśliński. Miał jechać jeszcze młody bramkarz Łukasz Zaremba, ale rezerwy Legii grają w weekend w Warszawie turniej na Okęciu, więc zdecydowano się go zostawić.