Ranking PZTS-u

Katarzyna Gieryń z LUKS-u Orneta i Xu Kai z McArthura Morliny Ostróda zajmują wysokie miejsca w rankingu PZTS-u po pierwszej rundzie rozgrywek ekstraklasy kobiet i ekstraklasy mężczyzn

Polski Związek Tenisa Stołowego sporządził ranking zawodniczek i zawodników ekstraklasy po pierwszej rundzie sezonu 2003/2004. Wśród kobiet wysokie szóste miejsce zajmuje Katarzyna Gieryń z LUKS-u Orneta. Zespół z Ornety ze względu na bardzo młody skład nie zdołał zdobyć jeszcze punktu w rozgrywkach i jest ostatni w tabeli, ale Katarzyna Gieryń radziła sobie bardzo dobrze. Z dwunastu pojedynków wygrała siedem. - W tamtym sezonie byłam 11., tym bardziej cieszy mnie wysokie miejsce w rankingu po pierwszej rundzie tego sezonu. Zwłaszcza że pierwsze trzy miejsca zajmują Chinki, wśród Polek jestem trzecia. Wpływa to na mnie pozytywnie i motywuje do jeszcze lepszej gry w lidze i w turniejach - mówi zawodniczka LUKS-u Orneta.

Pozostałe zawodniczki zespołu z Ornety są jeszcze juniorkami i znalazły się na odległych pozycjach rankingu ekstraklasy. Miejsce 21. zajmuje Aneta Olendzka (jeden mecz wygrany, cztery przegrane), 29. Edyta Wróblewska (bez wygranych, dwie porażki), 30. Sylwia Olendzka (dziesięć porażek). W rankingu prowadzi Xu Jie z WSP Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa (11 zwycięstw, dwie porażki).

Po kilkutygodniowej przerwie ekstraklasa kobiet wznowi rozgrywki. Do drugiej części sezonu drużyna LUKS-u przygotowywała się w Ornecie (obóz od 17 grudnia do 4 stycznia) i w Olsztynie. Podczas obozu w Ornecie zawodniczki pracowały głównie nad siłą i wytrzymałością. Brały także udział w sparingach z juniorami przebywającymi na zgrupowaniu kadry województwa warmińsko-mazurskiego. W treningach oprócz trenera Zbyszka Pietkiewicza uczestniczył również Leszek Kucharski. Od 5 stycznia drużyna LUKS-u trenuje dwa razy dziennie w Olsztynie.

W sobotę o godz. 16 w Ornecie LUKS podejmie WSP Print Cycero Rolnik AZS Częstochowa, trzeci zespół w tabeli. Nie trudno zgadnąć, że częstochowianki są faworytkami spotkania. - Zwłaszcza że po tym, jak Xu Jie otrzymała polskie obywatelstwo, klub z Częstochowy ma w składzie jeszcze jedną Chinkę i oczywiście Paulinę Narkiewicz. Ten zespół będzie grał o mistrzostwo Polski. Natomiast my musimy przed rundą play-off zdobyć choćby dwa punkty, które potem liczyć się będą w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Pomimo słabych wyników kibice w Ornecie wciąż nas dopingują, więc mamy dla kogo grać - powiedziała Katarzyna Gieryń.

W rankingu zawodników ekstraklasy mężczyzn siódmą pozycję zajmuje Xu Kai z McArthura Morliny Ostróda. Dość wysoko jest ostródzki junior Tomasz Sosób, 13. pozycja. Pozostali juniorzy McArthura Morliny zajmują następujące miejsca: 26. Zbigniew Grześlak, 33. Przemysław Hatała, 38. Wiktor Gniewek. Ostródzki zespół znajduje się na piątej pozycji w tabeli ekstraklasy. Zespół McArthur Morliny w sobotę będzie miał okazję do zdobycia kolejnych ligowych punktów. W Oławie ostródzianie zmierzą się z najsłabszym zespołem rozgrywek - Erjotem Triada. Drużyna z Oławy nie zaznała jeszcze smaku zwycięstwa i zamyka tabelę ekstraklasy.