Piłka nożna: halowe MP kobiet

Dwa medale mistrzostw Polski w halowej piłce nożnej kobiet zdobyły zawodniczki wielkopolskich klubów. Wicemistrzostwo przypadło piłkarkom Ateny-Opel Niedbała Poznań, a brązowe medale - futbolistkom konińskiego Medyka.

Finał tegorocznych halowych mistrzostw Polski kobiet odbył się w Gorzowie Wlkp. Finalistów wyłoniły trzy turnieje kwalifikacyjne, w których wystartowało 12 drużyn. Z gry w HMP zrezygnował ubiegłoroczny triumfator - AZS Wrocław, dlatego z eliminacji do finału awansowało siedem, a nie sześć zespołów. Bez kwalifikacji prawo gry w turnieju miał gospodarz - Stilon.

Reprezentantki Ateny-Opel Niedbała Poznań przegrały tylko jedno spotkanie, ze zwyciężczyniami turnieju - Czarnymi Sosnowiec 1:4. Jest to dwunaste halowe mistrzostwo kraju wywalczone przez piłkarki Czarnych. Tyle samo razy sosnowiczanki zdobywały mistrzostwo na otwartych boiskach.

Indywidualne nagrody turnieju też wywalczyły piłkarki Czarnych: najlepszą zawodniczką wybrano Agnieszkę Szondermajer, a bramkarką - Katarzynę Jankowską. Najskuteczniejszą zawodniczką finałów była Anna Rogacka (Atena-Opel Niedbała Poznań), która zdobyła 9 goli.

WYNIKI O MIEJSCA 1.-4.

Czarni Sosnowiec - TKKF Stilon Gorzów 5:1, Atena-Opel Niedbała Poznań - Medyk Konin 3:1, Atena Opel Niedbała - TKKF Stilon 7:1, Czarni - Medyk 3:2, Medyk - Stilon 8:2, Czarni - Atena Opel Niedbała 4:1.

WYNIKI O MIEJSCA 5.-8.

Unia Racibórz - Checz Gdynia 6:5, Zamet Strzybnica - Gol Częstochowa 2:2, Unia - Gol 4:3, Checz - Zamet 4:1, Checz - Gol 5:2, Zamet - Unia 5:1.