Pierwszy sparing Rakowa

Piłkarze Rakowa w sobotę na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego rozegrali pierwszy sparing. Rywalem była Olimp Rybna. Podopieczni trenera Andrzeja Samodurowa okazali się bardzo skuteczni i pokonali gości 7:0.

- Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach - mówi trener Samodurow. - Z boiska nie udało się usunąć śniegu i zawodnicy musieli również zmagać się z naturalnymi przeciwnościami. Wystąpiliśmy bez kilku czołowych graczy. Czterech zawodników pojechało do Praszki na turniej halowy, trzech udało się z drużyną WSP na mecze Akademickiej Ligi Futsalu, a Piotr Malinowski musiał załatwić swoje sprawy na studiach.

...słabiej w hali

Drużyna Rakowa - złożona głównie z juniorów oraz wzmocniona Piotrem Mastalerzem, Tomaszem Lesikiem i Marcinem Sroką - w stawce ośmiu zespołów zajęła czwarte miejsca podczas halowego turnieju w Praszce.

- W sześciu meczach zanotowaliśmy trzy zwycięstwa i trzy porażki - relacjonuje trener Robert Olbiński. - W grupie przegraliśmy z Team Praszka 2:4 oraz pokonaliśmy 7:3 drużynę z Opola i 5:2 Liswartę Popów. W kolejnej fazie ograliśmy Liswartę Krzepice 4:3. Na tym niestety nasze zwycięstwa się skończyły. W półfinale ulegliśmy 2:6 Motorowi Praszka, a w pojedynku o trzecie miejsce przegraliśmy ze Zniczem Kłobuck 1:2.

Zawody wygrał zespół Team Praszka.