SMS I PZHL Sosnowiec - KH Sanok 1:7 i 6:3

HOKEJ NA LODZIE. I LIGA. Ze zmiennym szczęściem występowali w Sosnowcu hokeiści KH Sanok. Po sobotnim, łatwym zwycięstwie z drużyną SMS I, w niedzielę ponieśli niespodziewaną porażkę.

W sobotę o zwycięstwie sanoczan zadecydowała pierwsza tercja. W ciągu 16 minut hokeiści z Sanoka pięciokrotnie pokonali bramkarza gospodarzy. W drugiej tercji padła tylko jedna bramka, dla sosnowiczan, ale w ostatniej odsłonie wszystko wróciło do normy, a gole Tomasza Demkowicza i Niemca dały sanoczanom wygraną 7:1.

SMS I PZHL SOSNOWIEC 1

KH SANOK 7

Tercje: 0:5, 1:0, 0:2.

0:1 Radwański (1.), 0:2 Kostecki (6.), 0:3 M. Mermer (12.), 0:4 Radwański (15.), 0:5 Dżoń (16.), 1:5 Rompkowski (26.), 1:6 T. Demkowicz (50.), 1:7 Niemiec (57.).

SMS I: Stepokura (21. Maza) - Dąbkowski, Peksa; Rompkowski, Skrzypkowski; Koseda, Owczarek; Majewski, Smyczyński - Kwiatek, Zubek, Łopuski; Maćkowiak, Jastrzębski, Dalke; Maciejko, Rutkowski, Leśnicki; Salamon, Gryc, Sobczyk.

Sanok: Janiec - Stolarik, Rąpała; Ciepły, D. Demkowicz; Cholewa, Burnat oraz Mika - Radwański, M. Mermer, Niemiec; Karnas, Piecuch, Dżoń; T. Demkowicz, Kostecki, Galant; Miśków, Barnuś, T. Mermer.

Kary: SMS I - 12 min., Sanok - 32 min.

Widzów: 50.

Niedzielny mecz rozpoczął się po myśli sanoczan, którzy w ósmej minucie objęli prowadzenie po strzale Macieja Mermera. Niestety chwilę później brutalnie sfaulowany został obrońca KH Marek Cholewa, który ze złamanym nosem i rozciętą twarzą odwieziony został do szpitala. Gospodarze jeszcze w pierwszej tercji wyrównali, a w drugiej między 32., a 35. minutą strzelili trzy bramki, które praktycznie przesądziły o porażce sanoczan. Warto zaznaczyć, że sanoccy hokeiści tracili bramki po indywidualnych błędach i nie obciążają one konta bramkarza zespołu. W ostatniej tercji hokeiści z Sanoka rzucili się do odrabiania strat, ale tylko raz udało im się pokonać bramkarza drużyny z Sosnowca.

SMS I PZHL SOSNOWIEC 6

KH SANOK 3

Tercje: 1:1, 5:1, 0:1.

0:1 M. Mermer (8.), 1:1 Łopuski (18.), 2:1 Kwiatek (25.), 2:2 T. Demkowicz (28.), 3:2 Leśnicki (32.), 4:2 Jastrzębski (34.), 5:2 Zubek (35.), 6:2 Maćkowiak (38.), 6:3 Kostecki (48.).

SMS I: Stepokura - Dąbkowski, Peksa; Rompkowski, Skrzypkowski; Koseda, Owczarek oraz Majewski - Kwiatek, Zubek, Łopuski; Maćkowiak, Jastrzębski, Dalke; Maciejko, Rutkowski, Leśnicki; Salamon, Gryc, Sobczyk.

Sanok: Janiec (od 35. do 40. Łukaszek) - Stolarik, Rąpała; Ciepły, D. Demkowicz; Cholewa, Burnat oraz Mika - Radwański, M. Mermer, Niemiec; Karnas, Piecuch, Dżoń; T. Demkowicz, Kostecki, Galant; Miśków, Barnuś, T. Mermer.

Kary: SMS I - 18 min. w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Dalke, Sanok - 24 min. w tym 10 minut za niesportowe zachowanie dla Kosteckiego.