Przed meczem Avia Świdnik - Śnieżka Joker Piła

W drugiej kolejce rundy rewanżowej serii B siatkarze świdnickiej Avii zmierzą się u siebie ze Śnieżką Jokerem Piłą. Dla świdniczan będzie to sprawdzian aktualnej formy drużyny przed decydującą walką o pierwszą czwórkę ligi. Początek sobotniego meczu o godz. 17

Przed tygodniem pilanie jeszcze odpoczywali - ich mecz w Bydgoszczy z Chemikiem na prośbę gospodarzy został przełożony na początek lutego. Dzisiejszy rywal Avii to beniaminek serii B. W 10 spotkaniach zespół z Piły zdobył 18 punktów, co plasuje go na trzecim miejscu w lidze.

Trenerem Śnieżki Jokera jest znany w Świdniku Jan Łojewski, ojciec grającego kiedyś w Avii rozgrywającego Pawła Łojewskiego. Do serii B pilnie awansowali po barażach z Siemowitem Gostynin (3:1). Przed sezonem zespół ten wzmocnił doświadczony środkowy bloku Chemika Witold Chwastyniak. Wrócił także z wrocławskiej Gwardii atakujący Marcin Owczarski, a z innego beniaminka serii B - Automarku Zduńska Wola - przyszedł na rozegranie Jerzy Zwierko.

- Jestem ciekawy formy zespołu po przerwie świątecznej - mówi szkoleniowiec Avii Krzysztof Lemieszek. - Trzeba przyznać, że w meczu z AZS Opole, pomimo wygranej 3:1, nie zachwyciliśmy. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Uważam, że Śnieżka to poważny kandydat do czwórki. Mimo że jest to beniaminek - w lidze radzi sobie zupełnie nieźle. Trzy nasze najbliższe spotkania, dzisiejsze, a potem wyjazdowe do Zduńskiej Woli i pojedynek w Świdniku z Resovią dadzą odpowiedź, czy znajdziemy się w pierwszej czwórce tabeli. Jeśli będzie taka konieczność - to wspomoże nas dziś w bloku powracający po kontuzji środkowy Sławomir Czarnecki. Nie zagra natomiast kontuzjowany Mariusz Kowalski. Naszym problemem w dalszym ciągu jest zagrywka, z którą w tym sezonie jakoś nie możemy sobie poradzić - szczególnie we własnej hali. Zawodnicy szukają przyczyny w nowym parkiecie, który ich zdaniem jest za śliski - co było szczególnie widać w meczu z Opolem. Z drugiej strony wszystkie zespoły mają jednakowe warunki. Pilanie to wyrównany zespół, który nie będzie wygodnym rywalem. Przekonaliśmy się o tym w pierwszym meczu, gdy przegraliśmy w Pile 1:3.

- Jedziemy do Świdnika walczyć o zwycięstwo - mówi Jerzy Jasiński prezes Śnieżki. - Zdajemy sobie jednak sprawę, że czeka nas bardzo ciężkie zadanie. Naszym marzeniem jest znalezienie się w pierwszej czwórce, ale nie za wszelką cenę. Priorytetem jest ogrywanie młodzieży, która ma godnie zastąpić doświadczonych zawodników. Do meczu z Avią nie czyniliśmy żadnych specjalnych przygotowań - traktujemy tę potyczkę jak kolejne ligowe spotkanie o punkty.

TERMINARZ II RUNDY

XII kolejka - 3 stycznia 2004

ASPS Avia Świdnik - AZS Opole, GTPS Gorzów - SMS I Spała, KPS Wołomin - AKS Resovia Rzeszów, Chemik Bydgoszcz - Śnieżka Joker Piła, Jadar RTS Radom - Automark Zduńska Wola, pauzuje Górnik Radlin.

XIII kolejka - 10 stycznia

Avia - Śnieżka, Wołomin - Spała, Jadar - Resovia, Chemik - Automark, Gorzów - Górnik, pauzuje AZS Opole

XIV kolejka - 17 stycznia

Automark - Avia, Spała - Jadar, Resovia - Chemik, Górnik - Wołomin, Śnieżka - Opole, pauzuje Gorzów

XV kolejka - 24 stycznia

Avia - Resovia, Jadar - Górnik, Wołomin - Gorzów, Chemik - Spała, Opole - Automark, pauzuje Śnieżka

XVI kolejka - 31 stycznia

Spała - Avia, Górnik - Chemik, Gorzów - Jadar, Resovia - Opole, Automark - Śnieżka, pauzuje Wołomin

XVII kolejka - 7 lutego

Avia - Górnik, Chemik - Gorzów, Jadar - Wołomin, Opole - Spała, Śnieżka - Resovia, pauzuje Automark

XVIII kolejka - 14 lutego

Gorzów - Avia, Górnik - Opole, Wołomin - Chemik, Spała - Śnieżka, Resovia - Automark, pauzuje Jadar

XIX kolejka - 21 lutego

Avia - Wołomin, Śnieżka - Górnik, Opole - Gorzów, Chemik - Jadar, Automark - Spała, pauzuje Resovia

XX kolejka - 6 marca

Jadar - Avia, Górnik - Automark, Gorzów - Śnieżka, Wołomin - Opole, Spała - Resovia, pauzuje Chemik

XXI kolejka - 13 marca

Avia - Chemik, Resovia - Górnik, Automark - Gorzów, Śnieżka - Wołomin, Opole - Jadar, pauzuje Spała

XXII kolejka - 20 marca

Górnik - Spała, Gorzów - Resovia, Wołomin - Automark, Jadar - Śnieżka, Chemik - Opole, pauzuje Avia