Siatkarki ASPS Opole grają z wiceliderem

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego będą przeciwniczkami walczącego o utrzymanie w serii B zespołu ASPS Opole. Spotkanie odbędzie się w środę w hali OSiR w Komprachcicach

Zespół SMS-u zajmuje drugie miejsce w tabeli. W 12 meczach przegrał dwa razy i prowadzącemu w tabeli Sokołowi Chorzów ustępuje gorszym bilansem setów. Zgoła odmienna jest sytuacja akademiczek. One tylko dwa razy wygrały i znajdują się w strefie spadkowej. Tabela pokazuje więc, kto jest faworytem.

- Dla nas najważniejsze będą spotkania z zespołami, z którymi bezpośrednio będziemy rywalizować o utrzymanie - tłumaczy p.o. trener ASPS Adam Zagożdżon. Pole manewru w dzisiejszym meczu może mu utrudniać fakt, że niepewny jest udział w dzisiejszym meczu chorej środkowej bloku Izabeli Łabuz.

Właśnie blok może mieć duży wpływ na końcowy wynik meczu. Sosnowiczanki są zespołem lepszym w każdym elemencie gry, a różnice najłatwiej niwelować dobrą grą w bloku.

Sosnowiczanki, które w praktyce stanowią kadrę narodową juniorek, w dzisiejszym meczu będą mogły przećwiczyć warianty gry, które mogą być im potrzebne w czekających je meczach międzypaństwowych. - Nasza wygrana w tym meczu byłaby niespodzianką, ale nie zamierzamy łatwo się poddać - zaznacza Zagożdżon.

ASPS Opole - SMS Sosnowiec

Środa, godzina 18, hala OSiR Komprachcice