Trwają rozmowy w sprawie Jacka Kowalczyka

Nie ustają starania działaczy krakowskiej Wisły w sprawie pozyskania obrońcy GKS Katowice Jacka Kowalczyka. We wtorek w Katowicach prezes GKS Piotr Dziurowicz spotkał się z wiceprezesem Wisły SSA Kraków Zdzisławem Kapką i menedżerem piłkarza Adamem Mandziarą.

Jedna z propozycji zawartych wstępnie w trakcie rozmów przewiduje wymianę Kowalczyka na Łukasza Nawotczyńskiego i (lub) Pawła Brożka. - Nie mogę podać szczegółów, dopóki nie ma podpisów na umowie - argumentuje rzecznik krakowskiej Wisły Jarosław Krzoska.

Kowalczyk miał w Wigilię wypadek samochodowy, ale jeszcze w tym samym dniu wyszedł ze szpitala na własną prośbę.

Innym wiślakiem Marcinem Baszczyńskim zainteresowany jest grecki Panathinaikos Ateny, w którym występuje Emmanuel Olisadebe. Przypomnijmy, że Baszczyński ma ważny kontrakt do połowy 2005 roku.

- Nikt się do nas oficjalnie nie zwrócił - wyjaśnia Krzoska. - Chcemy jednak zatrzymać Marcina - dodaje rzecznik Wisły.

Piłkarze "Białej Gwiazdy" wciąż są na urlopach. Rezerwa Wisły rozpoczyna treningi 5 stycznia, a pierwsza drużyna tydzień później.

Natomiast niedawny wiślak Kamil Kosowski znalazł się na 12. miejscu w klasyfikacji zawodników grających pierwszy sezon w Bundeslidze, a ocenianych pod względem długości gry. "Kosa" zagrał we wszystkich 17 meczach - łącznie 1335 minut. Wyprzedził go Tomasz Zdebel (1368 minut w Bochum).

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.