Pływaczki wśród najlepszych

Pływaczki UKS Trójka Częstochowa rywalizowały z najlepszymi polskimi seniorkami podczas Drużynowych Mistrzostw Polski

Zawody rozegrano 20 i 21grudnia na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. W tym elitarnym gronie debiutowały pływaczki UKS Trójka Częstochowa wypadły bardzo udanie - sklasyfikowane zostały na dziesiątej pozycji.

- Na wyniki zespołu składały się dokonania indywidualne i tu nasze dziewczęta, mimo iż należały do najmłodszych, nawiązywały często równorzędną walkę z rywalkami - opowiada trener Jacek Gawda.

Najlepiej zaprezentowała się Anna Kowalczyk, która w wyścigu na 100 m stylem klasycznym sklasyfikowana została na trzeciej pozycji, na 200 m st. zmiennym

była piąta, a na 200 m st. klasycznym - siódma.

Agnieszka Walczak na 400 m st. zmiennym zajęła ósmą lokatę. 13-letnia Marta Kocher wywalczyła wśród seniorek ósmą pozycję na 100 m st. grzbietowym, a Agata Gbylik, mimo silnego przeziębienia, była dziewiąta na 50 i dziesiąta na 100 m st. dowolnym.

Sztafeta Trójki 4x100 m st. zmiennym zajęła dziesiątą pozycję. - Sukcesy, które odnosimy, cieszą i motywują nas do jeszcze cięższej pracy, mamy też nadzieję, że zostaniemy zauważeni przez potencjalnych sponsorów i władze oświatowe Częstochowy, które pomogą tej utalentowanej młodzieży w kontynuacji kariery w rodzinnym mieście - mówi trener Gawda.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.