Podsumowanie roku w Kolporterze Korona

Kilkanaście statuetek wyróżniającym się młodym piłkarzom Kolportera Korona wręczono na uroczystym podsumowaniu roku w kieleckim klubie.

- O wytypowanie najlepszych dwóch, trzech zawodników z każdej drużyny poprosiliśmy naszych trenerów grup młodzieżowych. Narzekali, że to najtrudniejsze zadanie w tym roku, bo mieli kłopoty bogactwa - powiedział Sławomir Sijer, dyrektor Kolportera Korona. W sali kinowej kieleckiego WDK razem z młodymi piłkarzami przyszli ich rodzice, w sumie kilkaset osób. Przypomniano, że najważniejszym wydarzeniem dla klubu w tym roku było rozpoczęcie procedury budowy stadionu w Kielcach i przygotowanie jego projektu.

Wśród wyróżnionych piłkarzy był pierwszy od kilku lat reprezentant Polski z Korony Damian Śledzik, który w kadrze do lat 14 rozegrał dwa spotkania. Na konsultacjach w reprezentacji był też jego rówieśnik Michał Piróg. Jak informowaliśmy, kielecki klub nawiązał współpracę z filią Ajaksu Amsterdam, FC Abcoude, i w kwietniu dwie grupy młodzieżowe pojadą na turnieje piłkarskie do Holandii. Miesiąc później w niemieckiej Gothcie - mieście partnerskim Kielc - zagrają również juniorzy starsi Kolportera Korona.

Po uroczystości odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym najczęściej powtarzanymi życzeniami były awans piłkarzy do drugiej ligi i rozpoczęcie budowy stadionu przy ul. Ściegiennego.

Lista wyróżnionych piłkarzy Kolportera Korona:

Karol Markowski, Karol Kudelski, Karol Mojecki, Wojciech Niebudek, Andrzej Paprocki, Przemysław Szybalski, Oskar Patek, Wojciech Jagodziński, Tomasz Kołodziejczyk, Paweł Kal, Albert Bujanowski, Damian Czarnecki, Karol Armata, Jakub Jaśkiewicz, Artur Polakowski, Michał Pruski, Piotr Malarczyk, Piotr Pierzak, Mateusz Grund, Arkadiusz Wójcik, Wojciech Skrzyniarz, Michał Wrześniewski, Dawid Iwanek, Rafał Zawłocki, Marcin Tutaj, Arkadiusz Foks, Kamil Suchenia, Kacper Goleński, Tomasz Milcarz, Michał Piróg, Adrian Seweryn, Damian Śledzik, Michał Prus-Niewiadomski, Krzysztof Kotwica, Jakub Żubrowski, Mateusz Litwin, Adrian Bednarski, Mateusz Krężołek, Marcin Gruziński, Mateusz Czaja, Mateusz Dudek, Dominik Lenart, Bartosz Milewski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.