Mistrzostwa Europy w trialu po raz ósmy w Krakowie

Już po raz ósmy Kraków będzie organizatorem mistrzostw Europy w trialu. To decyzja Europejskiej Unii Motocyklowej (UEM) w uznaniu za świetnie przeprowadzone zawody w minionych latach przez Krakowski Klub Cyklistów i Motocyklistów ?Smok?.

Zawody zostaną przeprowadzone 22 czerwca 2004 roku tradycyjnie w kamieniołomie Bodzów. W krakowskim klubie nikt nie wątpi, że największa w tym zasługa wielokrotnego komandora imprez i prezesa Okręgowego Związku Motorowego w Krakowie Marka Rutkowskiego. "Smok" czyni także starania, by zdobyć prawo organizacji mistrzostw świata w 2005 roku.

Sportowcy "Smoka" zasłużyli na spore słowa uznania za dokonania w minionym roku. Motocykliści po raz drugi zostali drużynowymi wicemistrzami Polski. Najlepszym polskim weteranem został Wiesław Jirak, Paweł Gąsiorek był czwarty w klasie Sport Pucharu PZM, a Grzegorz Baran siódmy w wyścigach enduro.

W rowerowych wyścigach szosowych Masters Kazimierz Korcala został wicemistrzem Polski w jeździe dwójkami na czas. Korcala wywalczył także szóste miejsce w mistrzostwach świata w austriackim St. Johan i jedenaste w Pucharze Świata, uzyskując w swojej klasie najlepsze wyniki ze startujących polskich zawodników. Warto też odnotować sukcesy 12-letniego cyklotrialisty Mateusza Święcickiego. Czwarte miejsce wśród młodzików zapewniło mu miejsce w kadrze narodowej w 2004 roku.