Gra ekstraklasa halowego hokeja

Pocztowiec Poznań, którzy w pierwszych dwóch meczach ligi halowej strzelił aż 28 bramek przyjeżdża w sobotę do Torunia. Dzień później Pomorzanin/Nesta podejmie SMS Poznań

Pocztowiec to rekordzista rozgrywek halowych jeśli chodzi o zdobywanie tytułów mistrzowskich z rzędu. Poznanianie wygrywali mistrzostwo przed siedem kolejnych sezonów w latach 1994-2000. Kolejne złoto zdobyli w 2002 roku, a rok wcześniej i w ubiegłym sezonie przegrywali finał z Grunwaldem Poznań. Teraz najgroźniejszy rywal Pocztowca nie uczestniczy w rozgrywkach halowych, a plany Pocztowca może pokrzyżować chyba jedynie Pomorzanin/Nesta.

- Szykuje się bardzo atrakcyjny mecz - uważa trener Pomorzanina/Nesty Andrzej Makowski - Pocztowiec to klubowy mistrz Europy i połowa halowej reprezentacji Polski. Nie będziemy się oszczędzać, choć na pewno nie możemy sobie pozwolić na frontalny atak. Czy mamy szansę na zwycięstwo? Gdyby teoretycznie słabsi zawsze przegrywali z faworytami to sport nie miałby sensu - dodaje toruński szkoleniowiec.

Dzień później Pomorzanina/Nestę czeka łatwiejsze zadanie. Rywalem naszych laskarzy będzie beniaminek ligi halowej SMS Poznań, który po dwóch pierwszych kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.