Milan Scouola Calcio rozpoczyna rekrutację do gimnazjum i liceum

W Łodzi rozpoczyna swoją działalność bezpłatna, bez czesnego i ukrytych opłat, międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące ?Edukacja i sport? Milan Scouola Calcio

Zostań uczniem, uczennicą naszej szkoły, a zarazem zawodnikiem Milan Scuola Calcio, a gwarantujemy ci bezpłatnie:

wysoki poziom nauczania, trenerzy z AC MILAN, będą nadzorować przebieg procesu szkolenia piłkarskiego, trenerów Milan Scuola Calcio; trenerów z licencją UEFA i PZPN, niepowtarzalny program szkolenia sportowego, zgłoszenie do rozgrywek ŁZPN, opiekę rehabilitacyjno-lekarską, zajęcia sportowe w grupach 15-osobowych, bezpłatne stroje sportowe, dresy, sprzęt treningowy i meczowy firmy ADIDAS, 16 godzin sportowych w tygodniu (w tym wf.), bezpłatny transport na zajęcia poza szkołą - codzienny dowóz uczniów busem do i z bazy treningowej, pełnowymiarowe boiska trawiaste, najlepsze w Łodzi, zarówno do treningów, jak i do rozgrywania meczów, kompleks sportowo-rekreacyjny (bieżnię lekkoatletyczną, duże hale sportowe, boiska o nawierzchni sztucznej, siłownia, odnowa biologiczna, basen), obozy letnie i zimowe, turnieje, bursę szkolną i całodzienne wyżywienie, udział w turniejach i zawodach sportowych najwyższej rangi, uczniom bez zabezpieczenia socjalnego zwolnienie z czesnego bursy, jak również z opłat za obiady, naukę języków obcych: angielskiego oraz do wyboru włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego, dodatkowe godziny języków obcych, zajęcia wyrównawcze i dodatkowe z wybranych przedmiotów maturalnych, uczestnictwo w kołach zainteresowań, pomoc psychologiczno-pedagogiczną, bezpieczeństwo uczniów i zawodników na terenie szkoły i w miejscach treningowych.

Oprócz piłki nożnej chłopców i dziewcząt MSMS prowadzi nabór uczniów chcących uprawiać: piłkę siatkową dziewcząt i chłopców, piłkę plażową dziewcząt i chłopców, pływanie, lekkoatletykę, judo, karate, piłkę ręczną, tenis ziemny, boks, gimnastykę artystyczną, łucznictwo, szermierkę, rugby, strzelectwo.

Fundacja "Edukacja i Sport" z Fundacją ReNova (prowadzi Milan Scuola Calcio) otwierają Międzynarodową Szkołę Mistrzostwa Sportowego "Edukacja i Sport" Milan Scuola Calcio, opartą na jedynym na świecie unikatowym programie szkolenia młodzieży w piłce nożnej klubu AC Milan. Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Milan Scuola Calcio tworzy drużyny piłkarskie dziewcząt i chłopców w rocznikach 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, drużyny "marzeń", które będą brały udział w rozgrywkach ligowych i będą reprezentowały Milan SC. Trenerami piłki nożnej są specjaliści najwyższej klasy powoływani przez trenera koordynatora klubu AC Milan. Ambasadorem Szkoły został Gianfranco Parma, a dyrektorem sportowym szkoły organizator Milan Scuola Calcio Mariusz Wilkowiecki. Szkoła zatrudnia nauczycieli - specjalistów mających już poważne osiągnięcia w nauczaniu młodzieży uzdolnionej sportowo, potrafiących ułatwić uczniom pogodzenie nauki i uprawianie sportu. Nauczyciele posiadają stopień zawodowy nauczyciela dyplomowanego, to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, wykształceniem wyższym, dokształcający się na studiach podyplomowych. Wychowali wielu laureatów konkursów i olimpiad przedmiotowych. Będzie to szkoła publiczna, a więc bezpłatna, która dla wszystkich może stworzyć szansę odniesienia sukcesu w przyszłości. Szkoła jest bezpłatna, bez czesnego i ukrytych opłat. Uczniowie szkoły będący jednocześnie zawodnikami Milan Scuola Calcio, są zwolnieni z opłacania składek członkowskich.

AC Milan jest najbardziej utytułowanym i jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich na świecie. AC Milan, czyli Associazione Calcio Milan, włoski klub piłkarski z siedzibą w Mediolanie, wielokrotny klubowy mistrz Europy i świata. Zespół występuje w koszulkach w czerwono-czarne pasy oraz białych spodenkach. Od barw wywodzi się ich przydomek rossoneri ("czerwono-czarni"). Drużyna 7 razy zwyciężyła w Pucharze Europy, 18 razy wygrała mistrzostwo Włoch i 5 razy Puchar Włoch. Milan jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii na szczeblu międzynarodowym (18 oficjalnych trofeów). Jako jedyny klub w historii 4 razy wygrywał na szczeblu ponadkontynentalnym - 3 razy w Pucharze Interkontynentalnym i raz w Klubowych Mistrzostwach Świata. Siedmiokrotny zdobywca Pucharu Europy (Ligi Mistrzów), Zdobywca Pucharu Zdobywców Pucharu 7 razy, 5-krotny zdobywca Superpucharu UEFA, Pucharu Intertoto.

Klub realizuje cykl imprez sportowych Milan Junior. W ramach tego projektu działają na całym świecie Milan Scuole Calcio, szkółki piłkarskie prowadzone zgodnie z wytycznymi Włoskiej Federacji Piłkarskiej i oparte na unikatowym programie szkolenia młodzieży w piłce nożnej.

Autonomiczną sekcję mediolańskiego klubu stanowi drużyna kobiet -Associazione Calcio Femminile Milan. Zawodniczki Milanu grają, podobnie jak ich klubowi koledzy, w czerwono-czarnych koszulkach oraz białych spodenkach. Stroje wyjazdowe są białe. Zespół jest czterokrotnym mistrzem Włoch, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Włoch oraz dwukrotnym zdobywcą Superpucharu Włoch.

Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Milan Scuola Calcio w Łodzi realizuje podstawę kształcenia ogólnego i programy szkolenia sportowego MEN oraz program szkoleniowy piłki nożnej Milanu, a rozkład zajęć dydaktycznych jest dostosowany do rozkładu zajęć sportowych. Celem działalności szkoły jest przygotowanie uzdolnionej sportowo młodzieży z całej Polski i zagranicy do reprezentowania Milan Scuola Calcio w rozgrywkach na najwyższym poziomie sportowym i promowanie najlepszych uczniów - zawodników na arenie międzynarodowej. Poprzez nauczanie na najwyższym poziomie umożliwia się młodym sportowcom ukończenie gimnazjum, zdanie egzaminu maturalnego i podjęcie studiów wyższych. Dąży się do maksymalnego opanowania i utrwalenia przez uczniów wiadomości objętych programem nauczania i realizacją podstawy programowej MEN. Realizuje optymalną ilość godzin zajęć sportowych. Pomaga w karierze sportowej oraz zapewnia udział w turniejach i zawodach sportowych najwyższej rangi. Pomaga wszystkim uczniom w pełnym rozwoju ich talentów.

Realizuje zasady fair play w sporcie, nauce, zabawie, kładąc szczególny nacisk na szeroko rozumianą kulturę osobistą.

Adres MSMS:

92-538 Łódź ul. Czernika 1/3; dyrektor: tel. 570 787 182; kontakt@fundacjaeis.pl

dyrektor sportowy 504 161 125

www.fundacjaeis.pl zakładka: Międzynarodowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego

www.msplodz.org facebook Milan szkoła piłkarska Łódź trener1x1@wp.pl 504 123 845

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.