SPORT AMATORSKI. Mikołajki na Walterze

Zawody strzeleckie, gry i zabawy, a także mecz piłkarski przewidzieli organizatorzy na coroczną imprezę mikołajkową dla dzieci niepełnosprawnych, która odbędzie się 20 grudnia w hali Waltera.

Policyjne Towarzystwo Sportowe oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie organizują, już po raz ósmy, Turniej w Strzelectwie Sportowym Dzieci Niepełnosprawnych. Około stu dzieci niepełnosprawnych z Rzeszowa i okolic będzie miało okazję świetnie się bawić w sportowej atmosferze. Najpierw pod okiem trenera Bogusława Dziury zmierzą się w zawodach sportowych w strzelaniu z broni pneumatycznej, a później będą mogły przyglądać się zmaganiom koleżanek i kolegów z sekcji strzeleckich PTS Walter Rzeszów, Nafty Krosno oraz UMKS-u Jedlicze, którzy walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Następnie dzieciaki czekają liczne turnieje i konkursy, zmierzą się m. in. przy stole ping-pongowym oraz w rzutach do kosza z dystansu. Wezmą też udział w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez policjantów. Trener rzeszowskiej sekcji aikido Jakub Sikora przygotował pokazy sztuki walki. Całodzienną imprezę uświetnią występy orkiestry dętej, a na smakoszy czeka wojskowa grochówka.

Wszystko zacznie się w momencie, gdy wiceprezydent Ryszard Winiarski i komendant wojewódzki policji generał Józef Jedynak o godzinie 9 w sobotę, 20 grudnia, oddadzą symboliczne pierwsze strzały do tarczy.

Imprezę zakończy piłkarski pojedynek reprezentacji dziennikarzy i Naszego Domu. Nadzór nad przebiegiem wydarzeń sprawować będą opiekunowie rzeszowskiej sekcji strzeleckiej trener Krystyna Majchrowska, Józef Cyrek oraz Leszek Udyło.