Aleksander Waleriańczyk w Grupie Lekkoatletycznej Elite Café

Już od dawna podoba mi się cały pomysł Grupy - przyznaje skoczek wzwyż Aleksander Waleriańczyk, który dołączył do Grupy Elite Café. Propozycja przystąpienia do grupy pojawiła się po Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Bydgoszczy, gdzie Waleriańczyk skoczył 236 cm.

- Wielka przyszłość stoi przed tym sportowcem, dlatego trzeba mu dać jak najwięcej szans na rozwój. W Grupie EC Alek będzie miał właściwą opiekę - uzasadnia decyzję rzecznik prasowy grupy Artur Partyka. Trudno nie przyznać mu racji.

Waleriańczyk w 2000 roku skakał tylko 206 cm, rok później 214, w ub. sezonie 227, a w tym 236. Po tym fantastycznym wyniku przyszło dopiero 10. miejsce na mistrzostwach świata w Paryżu. Mimo to przez cały sezon 2003 do rezultatu 236 cm nikt nawet się nie zbliżył. To także drugi rezultat w historii polskiego skoku wzwyż (238 cm skoczył tylko Partyka w 1996 roku).

Przez ostatni sezon Waleriańczyk występował już z logo kawowego sponsora - firma jest sponsorem tytularnym sekcji lekkoatletycznej Elite Café Wawel Kraków. Student krakowskiej AWF chciałby w przyszłym roku wywalczyć olimpijski medal, najlepiej złoty. Teraz leczy ścięgno Achillesa, w styczniu będzie trenował w Spale. Sezon startów halowych rozpocznie 1 lutego w Moskwie, na początku marca wystąpi w budapeszteńskich halowych mistrzostwach świata. Później do igrzysk w Atenach zamierza przygotowywać się w Hiszpanii, w Sierra Nevada, Lanzarotte i Saint Cugat.