Anna Kowalczyk biła rekordy

Podczas Zimowych Mistrzostw Śląska doskonale zaprezentowali się młodzi pływacy częstochowskiej Trójki.

Zawody odbyły się na pływalni szkoły sportowej w Radlinie. Zdaniem obserwatorów stały one na wysokim poziomie. Do startu zgłosiło się 150 zawodników i zawodniczek, wśród których było aż sześciu medalistów ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów.

Z zawodników z naszego miasta najlepiej zaprezentowała się Anna Kowalczyk, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. W swojej koronnej konkurencji - wyścigu na 50 m stylem klasycznym - z czasem 0:33,92 s poprawiła swój rekord okręgu; w tym wyścigu Ania pokonała srebrną medalistkę Mistrzostw Polski Seniorów Katarzynę Dulian z Victorii Racibórz. Zawodniczka trójki pierwsza była także na 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem grzbietowym.

Powody do zadowolenia może mieć także Agata Gbylik. Częstochowianka zajęła drugie miejsce na 200 m st. motylkowym i trzecie na 400 m st. zmiennym.

- Występy moich podopiecznych w tym roku uważam za udane - mówi trener pływaków Trójki Jacek Gawda. - Zdobyliśmy łącznie 14 medali Mistrzostw Polski, a wyniki Ani Kowalczyk, klasyfikujące ją trzykrotnie w pierwszej dziesiątce wśród seniorek, to sukcesy, jakich do tej pory nie było w częstochowskim pływaniu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.