Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Ruda Śląska 88:86

I LIGA KOSZYKARZY. Po trzeciej kwarcie kołobrzeżanie przegrywali 11 punktami. Rzut na miarę zwycięstwa zawdzięczają Sylwestrowi Walczukowi

Kotwica Kołobrzeg pokonała na własnym parkiecie Pogoń Ruda Śląska. Zwycięskie punkty zdobyła w ostatnich sekundach.

Po trzech kwartach zapowiadała się wielka niespodzianka: pierwsza porażka gospodarzy w kołobrzeskiej hali Milenium w tym sezonie. Zespół Pogoni, który dwa sezony temu prowadził obecny szkoleniowiec kołobrzeżan Wojciech Krajewski, pierwszą kwartę wygrał różnicą 14 punktów. Później gospodarze nieznacznie zmniejszyli straty, ale ostatnią odsłonę goście rozpoczynali z 11-punktową przewagą.

W ostatnich minutach meczu Kotwica doprowadziła do remisu (84:84). Po chwili odpowiedź gości i znów dwupunktowe prowadzenie Pogoni. Kołobrzeżanie nie zrezygnowali. Na kilkanaście sekund przed zakończeniem doprowadzili do remisu, a na kilka przed końcem piłka trafiła do rąk Sylwestra Walczuka, który celnym rzutem zdobył zwycięskie punkty.

Dzięki wygranej pierwszą część sezonu Kotwica zakończyła na trzecim miejscu, tracąc do lidera Turowa Zgorzelec jeden punkt.

Kwarty: 15:29, 24:21, 22:22, 27:14

Kotwica: Walczuk 34, Bajer 12, Surówka 11, Kukuczka 10, Olszanecki 8, Juszczak 8, Gibalski 3, Wichniarz 2, Malinowski 0, Fiedosiewicz 0, Kikowski 0, Bohdziewicz 0.