Przegrana 2:3 siatkarzy Moderatora Hajnówka z Netem Ostrołęka

Pięć setów trwał wczorajszy mecz Moderatora OSiR Hajnówka z Netem w Ostrołęce. Hajnowianie przegrali, co stawia pod znakiem zapytania możliwość zajęcia przez nich drugiego miejsca po rundzie zasadniczej

Podopieczni Jacka Wesołowskiego dobrze zaczęli. Dzięki silnej zagrywce zdołali wygrać po dramatycznej końcówce pierwszego seta 27:25. Ale na tym ich dobra gra zagrywką się kończyła. W kolejnych partiach mnóstwo serwisów pakowali w siatkę.

- Nie wychodził nam również atak - przyznaje trener Moderatora. - Nasi atakujący nie potrafili przedrzeć się przez blok gospodarzy. W ogóle graliśmy gorzej, niż choćby w meczach z AZS-em II Olsztyn czy Alpatem Gdynia. Siatkarze nie realizowali założeń taktycznych, więc nie było mowy o wygranej.

Zawodnicy z Hajnówki nieźle wypadli też w trzeciej partii. Od początku do końca kontrolowali przebieg seta. Ale w dwóch następnych setach górą byli już gospodarze.

- Na swoim poziomie zagrali tylko Marek Antoniuk oraz Łukasz Babińczuk - dodał na gorąco po meczu trener Wesołowski. - Reszta mnie zawiodła, bo zagrała poniżej swoich możliwości. Ta porażka nic dla nas nie znaczy. Ale była głupia, bezsensowna i bardzo boli. Popełniliśmy całą masę błędów, teraz trzeba na spokojnie zastanowić się nad ich przyczynami i wyciągnąć z tej porażki wnioski.

NET OSTROŁĘKA - MODERATOR OSIR HAJNÓWKA 3:2 (25:27, 25:20, 18:25, 25:16, 15:11).

Moderator: Wesołowski, Aleksandrowicz, Kacperski, Cimochowski, Antoniuk, Babińczuk, Janiel (libero) oraz Prokopowicz, Maksymiuk, Gutowski, Kopyść.

Tabela

Jedna drużyna awansuje do Serii B I ligi