Laskarze Pomorzanina/Nesty rozpoczynają sezon halowy

Po roku przerwy laskarze Pomorzanina/Nesty ponownie w sezonie zimowym będą podejmować swoich rywali w Toruniu. - Mamy nadzieję, że dzięki temu powrócimy na podium mistrzostw Polski - mówi trener Andrzej Makowski.

Torunianie należą do najbardziej utytułowanych drużyn w rozgrywkach halowych. Pierwszy medal (srebrny) wywalczyli w 1985 roku. Od tego momentu nie schodzili z podium zimowych rozgrywek przez 18 kolejnych sezonów, zdobywając w tym czasie cztery tytułu mistrzowskie, 10 srebrnych medali i cztery brązowe. Dopiero w ubiegłym roku. podejmując swoich rywali po raz pierwszy w historii poza Toruniem (ze względów oszczędnościowych Pomorzanin grał w Chełmży), przegrali walkę o brąz i znaleźli się poza strefą medalową.

W tym sezonie drużyna wraca do Torunia (ponownie będzie grać w hali SP 28) i ma zamiar powrócić na podium. W pierwszym meczu Pomorzanin/Nesta w niedzielę podejmie LKS Gąsawę. - Jeżeli myślimy o medalu, to musimy ten pojedynek wygrać - przyznaje Makowski. - Przed sezonem graliśmy trzy sparingi z Gąsawą i Rogowem i wszystkie zakończyły się naszym zwycięstwem. Mieliśmy problemy z przygotowaniami, bo brakowało nam pieniędzy na opłacenie hali, ale liczę, że ambicją nadrobimy wszelkie braki - dodaje szkoleniowiec.

W porównaniu do sezonu letniego w składzie Pomorzanina/Nesty nie zaszły istotne zmiany. Do zespołu SMS Poznań zostali oddelegowani Jarosław Kulpa i Bartosz Żywiczka, ale w zamian naszą ekipę wzmocni Leszek Specjał, któremu skończył się kontrakt w Niemczech.

jp

Jak gra Pomorzanin/Nesta*

14 grudnia - Gąsawa (dom, hala SP nr 28, godz. 11), 20 grudnia - Pocztowiec Poznań (d); 21 grudnia - SMS Poznań (d); 3 stycznia - Start Gniezno (wyjazd); 4 stycznia - MKS Siemianowice (w); 10 stycznia - Lech Poznań (d); 11 stycznia Rogowo (w); 24 stycznia - Rogowo (d); 25 stycznia - Gąsawa (w); 31 stycznia - Pocztowiec (w); 1 lutego - SMS Poznań (w); 7 lutego - Start (d); 8 lutego MKS (d); 14 lutego - Lech (w)

* Gra się tylko mecz i rewanż, bez rundy play off

Skład

bramkarze: Michał Kołakowski, Marcin Kulpa, Michał Zdrojewski; zawodnicy z pola: Piotr Gołębiewski, Piotr Dzięgielewski, Dawid Jaworski, Jacek Kluczewski, Jarosław Kulpa, Michał Kuna, Michał Kunklewski, Wacław Łukaszewski, Marcin Makowski, Michał Makowski, Wojciech Rassak, Marcin Sellner, Mariusz Skibicki, Leszek Specjał, Rafał Szrejter, Karol Szyplik, Maciej Zieliński, Bartosz Żywiczka