II liga piłki ręcznej mężczyzn

MKS Brodnica wygrała z Truso Elbląg 31:29, a Legia Chełmża uległa Sokołowi Kościerzyna 27:37 w 11. kolejce II ligi piłki ręcznej

W Górznie przez długi czas nie zanosiło się na trzecie zwycięstwo MKS w rozgrywkach. Truso prowadziło przez całą pierwszą połowę oraz na początku drugiej (w 38 minucie było 21:17). Podopieczni Jan Orzecha dopiero w 52 minucie doprowadzili do remisu, a w końcówce meczu dzięki świetnej postawie bramkarza Pawła Jaskólskiego zdołali zapewnić sobie minimalną wygraną.

Takich szans nie mieli szczypiorniści Legii, którzy podejmowali Sokoła Kościerzynę. Gospodarze jeszcze w pierwszje połowie nawiązywali skuteczną walkę z rywalami, ale gdy po przerwie czerwone kartki ujrzeli Zbigniew Krzeszewski i Adam Wudniak byli bez szans na zwycięstwo.

Wyniki meczów

LEGIA CHEŁMŻA - VETREX/SOKÓŁ KOŚCIERZYNA 27:37 (13:17

Legia: Walczak, Kurkowski, jetka - Rząca, T. Janiszewski 2, Wierzbicki 5, Krzeszewski 4, Radaszkiewicz 3, Wudniak 10, S. Janiszewski, Kamiński 3, Cygan

MKS BRODNICA - TRUSO ELBLĄG 31:29 (15:18)

MKS: Jaskólski, Chwiałkowski - Kuciński 6, Ronkiewicz 2, Śliwiński 1, Kopyciński 8, Ludian 9, Suwisz 1, Sarnowski 1, Biegajski 1, Drankowski, Wiśniewski 2

Inne mecze

BKPR/Cigna STU Bydgoszcz - Kasztelan Sierpc 29:29, NLO SMS II Gdańsk - Cuiavia/OSiR Inowrocław 33:26, AZS Politechnika Gdańska - Cartusia Kartuzy 26:17, KS Żukowo - Hetman Gniew 40:27, pauzował Techtrans/Darad Elbląg, awansem Cuiavia/OSiR - AZS Politechnika Gdańsk 29:33