Sparing piłkarzy - kandydatów do Cracovii

W sobotnie popołudnie przeprowadzono kolejny sprawdzian dla kandydatów do gry w Cracovii. Trenerowi Wojciechowi Stawowemu wpadło w oko kilku młodych piłkarzy z klubów niższych lig, ale nie 21-letni Chorwat Marino Brkljaea, który w ciągu kwadransa strzelił dwie bramki.

Brkljaea jest napastnikiem. Rozpoczynał karierę w trzeciej lidze w klubie Velebit Benkovac. Później grał w Oriencie Rijeka (II liga) i NK Zadar (I liga). Po odbyciu służby wojskowej trafił do trzecioligowego Primorac Biograd. Na koncie ma trzy występy w reprezentacji Chorwacji do lat 17 i jeden w kadrze 21-latków. Do Cracovii polecił go jego rodak Tony Modrinić, od lat związany z Krakowem. Brkljaea najpierw strzelił pięknego gola z dystansu, a później skutecznie wykonał "jedenastkę". Z powodu śnieżnej nawałnicy sparing zakończył się 10 minut przed czasem.

Na tle młodych piłkarzy z klubów IV i V ligi testowanych w sobotę Chorwat wypadł nawet nieźle, ale trener Stawowy raczej nie zaproponuje mu kontraktu. Krakowski szkoleniowiec potwierdził natomiast, że Cracovia wciąż szuka prawego obrońcy i napastnika. Oprócz Stanisława Wróbla (GKS) Katowice i Dariusza Kozubka (Szczakowianka) pod uwagę brani są inni zawodnicy. Jednak Stawowy nie chciał ujawnić ich nazwisk. - Wszystkie wzmocnienia załatwimy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - oznajmił trener "Pasów".

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeżeli Szczakowiance Jaworzno zostanie zwróconych 10 punktów, to Cracovia, wespół z pozostałymi drużynami z czołówki II ligi, złoży do PZPN wniosek, by w tym roku do ekstraklasy bezpośrednio awansowały aż cztery zespoły.

Strzelcy

Cracovia "Czarni": Brkljaea 2.

Cracovia "Niebiescy": Kwater.

Cracovia "Czarni": Płonka (Gwarek Zabrze) - Błachut (Iskra Klecza), Bartkowiak (Gwarek), Prokopiuk (Wawel), Sitarz (Babia Góra Sucha Beskidzka) - Chodor (Gwarek), K. Bodziony (Gwarek), Cygnar (Przebój Wolbrom), Drąg (Malinex Kobylanka) - Brkljaea, Zachnik (Gwarek).

Cracovia "Niebiescy": Brzeziański (Glinik Gorlice) - Cetnarowski (Kolejarz Stróże), Śliwa, Podstolak (Kamax Kańczuga), Cham (Szreniawa Koszyce) - Pituła (Szreniawa), Długosz (Igloopol Dębica) (46. Mądro - Wisłoka Dębica), Wolański (Wisłoka), Skawina (Iskra Klecza) (46. Bodziony) - Kwater (Garbarnia), Bogacz (Stal Sanok) (46. Szwakop).