KOSZYKÓWKA KOBIET. O wejście do I ligi

KOSZYKÓWKA KOBIET. 8. kolejka. Koszykarki MLKS-u po ubiegłotygodniowej porażce w Gorlicach tym razem nie miały problemów z pokonaniem ekipy z Nowego Sącza. Siódmej porażki w sezonie doznały zawodniczki Stali Stalowa Wola.

Tylko druga kwarta meczu w Rzeszowie zakończyła się minimalną wygraną zawodniczek Żaka. Na przerwę rzeszowianki schodziły prowadząc 47:39, a w ostatnich 20 minutach nie pozwoliły już przyjezdnym na zmniejszenie dystansu. - Dziewczyny rozegrały bardzo dobre spotkanie. Na deskach walecznie i agresywnie grały Lachcik i Węklar, które umiejętnie wykorzystywały przewagę wzrostu nad rywalkami. Poza tym bardzo mądrze grą zespołu kierowała Fischer. Szybkie i wybiegane zawodniczki Żaka nie dawały sobie rady z naszymi kontrami. Moje dziewczyny wreszcie celnie trafiały z dystansu i odniosły wysokie, zdecydowane zwycięstwo - powiedział trener rzeszowianek Krzysztof Herbaciński.

MLKS RZESZÓW 95

ŻAK NOWY SĄCZ 79

Kwarty: 25:15, 22:24, 26:22, 22:18.

MLKS: Węklar 30 (1), Lachcik 25, Fischer 20 (1), Guzara 9, Buszta 5 oraz Ludwiniak 4, Rzeszutek 2, Wajda 0, Topolska 0, Szelewa 0.

Żak: M. Gajdosz 14 (3), U. Hadelak 12 (1), Kozioł 6, Ruchała 5, Galińska 2 oraz P. Gajdosz 14, Niemoc 8, A. Hadelak 7 (2), Jańczyk 4, Gieniec 4, Krężel 3.

Widzów: 70.

Koszykarki Stali nie miały wiele do powiedzenia w wyjazdowym meczu z Koroną. Każda kwarta kończyła się zwycięstwem gospodyń, stąd porażka stalowowolanek aż 29 punktami. W drugiej kwarcie podopieczne Artura Karlika przegrywały tylko 17:22, ale później było już znacznie gorzej. W barwach Stali zabrakło Igi Szeląg oraz Anety Wojcieszyn i trener Karlik dał szansę gry młodym zawodniczkom. Niestety, gdy koszykarki Stali walczyły na parkiecie, złodzieje skradli z ich szatni telefony komórkowe, pieniądze i inne cenne rzeczy.

KORONA KRAKÓW 84

STAL STALOWA WOLA 55

Kwarty: 22:11, 20:10, 21:15, 21:19.

Korona: Mucha 11, Grzelak 8, Koszela 6, Żak 6, Bogdan 4 oraz Flądro 22, Hajduk 11, Włodarz 8, Oskwarek 6, Stachura 2.

Stal: Parus 15, Miazga 9, Czopor 6, Łopion 4, Tokarska oraz Rutkowska 9, Gołąbek 4, K. Wydra 4, Darłak 2, A. Wydra 2.

Widzów: 100.

W pozostałych meczach 8. kolejki: CKiS Skawina - MOSM Bytom 48:70. Mecze GTK Gorlice - Roleski PM Tarnów i MOSiR Mysłowice - Górnik Wieliczka zostały przełożone.