Polonia testuje nowych zawodników

Dziewięciu zawodników testowała Polonia Warszawa podczas wewnętrznego sparingu rozegranego wczoraj na Konwiktorskiej. Jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, który z nich zostanie w drużynie ?Czarnych Koszul?.

Wszyscy sprawdzani zawodnicy grali ostatnio w zespołach niższych lig. Trudno doszukać się wśród nich znanego piłkarza. Bardziej rozpoznawalnym był klub - Pogoń Szczecin - z którego przyjechał wczoraj jeden z nich, Mariusz Siara. Rafał Misztal z Olimpii Warszawa grywał z kolei w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Takie są teraz możliwości i filozofia budowania zespołu przez Polonię. Jej trenerzy Krzysztof Chrobak i Marek Zub będą sprowadzać młodych i nieznanych zawodników. Część z nich wypatrzyli sami, część polecili im znajomi trenerzy. Strzelca jednej z bramek we wczorajszym sparingu - Przemysława Ciołka -zarekomendował na przykład były zawodnik Polonii Janusz Gałuszka, trenujący obecnie czwartoligowy zespół Wybrzeże Rewal.

Być może później przyjdzie czas na zawodników z I ligi, ale raczej rezerwowych w swoich klubach.

Wczoraj lepiej wypadła druga drużyna Polonii, grająca w białych koszulkach, składająca się głównie ze sprawdzanych piłkarzy. Pokonała pierwszy zespół, w którym jednak zabrakło kilku podstawowych zawodników (Igora Gołaszewskiego, Dariusza Dźwigały, Emila Nowakowskiego, Bartosza Tarachulskiego) - Nie ukrywam, że interesuje mnie dwóch, trzech zawodników z tej grupy - mówił po meczu trener Chrobak. - Jacy? Za wcześnie, by o tym mówić. Mamy już złe doświadczenia z ujawnianiem takich opinii.

To, który z zawodników zostanie w Polonii (również z piłkarzy grających w niej przez miniony rok), zależy nie tylko od zdania trenera ale również od tego czy sytuacja w klubie w końcu się wyjaśni i dojdzie w nim do zmian własnościowych. Rozmowy między KP Polonia Janusza Romanowskiego i KSP Polonia, którą założyła we wrześniu grupa sympatyków klubu, przeciągają się. Prawdopodobnie planowany termin 1 grudnia nie zostanie zachowany. Akt notarialny powinien być jednak podpisany w pierwszej dekadzie grudnia. Inaczej nowa spółka nie przejmie klubu, co nie wróży dobrze jego przyszłości. To właśnie przy akceptacji nowych władz sprawdzani byli wczoraj piłkarze i to one będą ewentualnie podpisywać kontrakty z nowymi graczami.

Testy kolejnych zawodników Polonia przeprowadzi w sobotę w Płocku, gdzie o 13 zagra z Wisłą.

POLONIA I WARSZAWA - POLONIA II WARSZAWA 2:3. Bramki: Plewnia (13.), Siara (52.) - Polonia I; Skowroński (54.), Aleksandrowicz (60.), Ciołek (77.). Skład Polonii I: Kieszek (46. Sarniak) - Bąk, Łukasiewicz, Szwed (46. Stokowiec), Michniewicz (46. Jarosiewicz) - Głowacki, Mazurkiewicz (46. Woźniak), Cieśla, Plewnia - Siara, Nuckowski (46. Aleksandrowicz). Skład Polonii II: Misztal - Nykiel, Smolarow, Drajer, Michalak, Cieśla, Musuła, Kaczmarczyk, Ciołek, Tomczyk, Skowroński.

Wczoraj testowani

Jacek Cieśla (Polar Wrocław), Mariusz Siara (Pogoń Szczecin), Rafał Mistrzal (Olimpia Warszawa), Krzysztof Nykiel (Unia Janikowo), Pawel Tomczyk (Gwardia Warszawa), Krzysztof Skowroński (Pelikan Łowicz), Przemysław Ciołek (Wybrzeże Rewal), Krzysztof Kaczmarczyk, Grzegorz Michalak.