Pływackie eliminacje do Mistrzostw Polski

Anna Kowalczyk i Paweł Spadło z UKS Trójka Częstochowa byli najlepszymi zawodnikami eliminacji do Zimowych Mistrzostw Polski.

Zawody dla 13-latków odbyły się na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu. Wśród blisko 100 zawodników z okręgu śląskiego i opolskiego najlepszy był Paweł Spadło z UKS Trójka Częstochowa. Paweł zwyciężał w wyścigach na 100 m stylem klasycznym i 200 m st. zmiennym. Na 200 m st. klasycznym zajął drugie miejsce, a w wyścigu na 100 m st. grzbietowym był trzeci. - Wyniki uzyskane przez Pawła pozwalają z optymizmem patrzeć na finały MP, które odbędą się pod koniec stycznia w Ciechanowie - mówi trener Jacek Gawda. - Naszym celem tam będzie walka o medale.

Mistrzostwa Śląska juniorów 15-letnich odbyły się na pływalni pałacu Katowice. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki odebrała Anna Kowalczyk. W swoich pięciu startach pięciokrotnie zwyciężała z dużą przewagą nad rywalkami. Kowalczyk wygrywała na: 50, 100 i 200 m st. klasycznym oraz 100 i 200 m grzbietem.

Dobrze zaprezentowała się także Agata Gbylik, która zwyciężała na 50 i 200 m st. motylkowym i trzykrotnie była druga. Agnieszka Walczak wygrała swoją koronną konkurencję na 400 m st. zmiennym, dwukrotnie mijała metą jako druga. Michał Małasiewicz trzykrotnie zajmował drugie lokaty. Sztafety kobiet 4x100 m st. dowolnym i 4x100 m st. zmiennym zakończyły się zwycięstwami ekipy Trójki w składzie: Olga Sypek, Agnieszka Walczak, Agata Gbylik, Anna Kowalczyk.