Ogólnopolskie turnieje piłkarskie dla dzieci Orlik'Cup 2003

Żacy Beniaminka Radom i młodzicy Pogoni Siedlce okazali się najlepsi w ogólnopolskich turniejach Orlik Cup 2003

Rywalizacja żaków odbywała się w Iłży. W finale spotkały się ekipy, które wcześniej wygrały rywalizację grupową: Beniaminek i Pogoń Siedlce. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka i dopiero rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie radomian 2:1. W meczu o trzecie miejsce Młodzik 18 Radom pokonał Juventę Starachowice 4:2. Kolejne miejsca zajęli: Jastrząb Głowaczów, Orlik I Radom, Korona Kielce, Radość Warszawa, Mazowsze Grójec i Champion Pionki.

Najlepszym piłkarzem iłżeckich zmagań uznany został Andrzej Paprocki z Korony Kielce. Miano najlepszego bramkarza otrzymał Paweł Wójcik z Pogoni Siedlce, a po koronę króla strzelców z dziesięcioma trafieniami na koncie sięgnął Rafał Wolski z Jastrzębia Głowaczów.

W finale turnieju młodzików rozgrywanym w Radomiu Pogoń Siedlce pokonała Orlika I Radom 3:0. W meczu o trzecie miejsce Juventa Starachowice okazała się lepsza od Korony Kielce, wygrywając w karnych 4:3. Kolejne miejsca zajęli: Beniaminek Radom, Champion Pionki, Mazowsze Grójec, Radość Warszawa, Olimpia Warszawa, Radomiak Radom, Orzeł Łódź, Orlik II Radom.

Najlepszym zawodnikiem został Kacper Gleński z Korony, bramkarzem Kamil Łodej z Juventy, a królem strzelców - Łukasz Misialski z Pogoni.

Organizatorem obu turniejów był Orlik Radom, a puchary fundował prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Władysław Kramczyk.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.