Siatkarze Moderatora Hajnówka przegrali 0:3 z liderem rozgrywek w Szczytnie

Siatkarzom Moderatora Hajnówka nie udało się wygrać nawet seta na parkiecie lidera rozgrywek - Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie. - Jesteśmy wkurzeni i rozżaleni - przyznał Marek Antoniuk, lider hajnowian

Podopieczni Jacka Wesołowskiego jechali do Szczytna w bojowych nastrojach. Wiedzieli, że aby wygrać muszą odrzucić rywali od siatki silną zagrywką. Jednak ryzyko serwisów z wyskoku okazało się zbyt duże.

- Posyłaliśmy zbyt dużo piłek w siatkę - tłumaczy Antoniuk. - Oni wykorzystywali wszystkie nasze błędy, my za to nie potrafiliśmy zamienić na punkty naszych akcji. Niepotrzebnie też daliśmy sobie narzucić ich styl grania.

Każdy z trzech setów był na początku dla hajnowian udany. Za każdym razem siatkarze Moderatora uzyskiwali niewielką przewagę punktową, a gospodarze doganiali ich w środku seta. Następnie to oni zdobywali kilka oczek przewagi, którą spokojnie utrzymywali do końca partii.

- Mamy do siebie sporo zastrzeżeń - tłumaczy Antoniuk. - Nie realizowaliśmy założeń taktycznych, szwankował odbiór zagrywki i rozegranie ataku. Praktycznie przeszliśmy obok meczu. Jesteśmy zdegustowani naszą postawą. W drużynie widoczny był też brak kontuzjowanego Andrzeja Iwaniuka, zwłaszcza w grze blokiem.

Czy ta druga już porażka będzie miała jakieś skutki dla Moderatora, który nie ukrywa swoich aspiracji pierwszoligowych?

- Żadnych, najważniejsze mecze i tak będą dopiero w playoff-ie - uważa trener Wesołowski. - Przegrana dała nam jednak sporo do myślenia. Nasi rywale zagrali tak, jak się spodziewaliśmy, a mimo to nie mogliśmy ich pokonać. Choć byliśmy całkiem blisko w pierwszym i trzecim secie. Gospodarze mieli w ręku więcej atutów i prawie wcale nie popełniali błędów.

- Mamy szansę na udany rewanż przed naszą publicznością - dodaje za to Antoniuk. - Może wtedy odwrócą się role.

WYŻSZA SZKOŁA POLICYJNA SZCZYTNO - MODERATOR OSIR HAJNÓWKA 3:0 (25:21, 25:16, 25:23).

Moderator: M. Wesołowski, Antoniuk, Aleksandrowicz, Babińczuk, Kacperski, Maksymiuk, Janiel (libero) oraz Cimochowski, Prokopowicz.

Wyniki innych spotkań: AZS II Olsztyn - MDK Warszawa 3:1; Alpat Gdynia - Net Ostrołęka 1:3; MOSiR Giżycko - SKS Amber Starogard Gdański 2:3.

Tabela

Do Serii B awansuje zwycięzca rozgrywek.