Legia zagra z Dospelem

Będzie ciężko. Jak zawsze na naszym stadionie. Tu wszyscy przyjeżdżają się bronić - zapowiada Marek Jóźwiak przed meczem z Dospelem. W sobotę pożegnanie z pierwszoligową piłką w Warszawie

No, nie tak całkiem, a tylko w tym roku. Dzisiaj bowiem ostatnia kolejka rundy jesiennej. I pożegnanie sezonu. - Szkoda, że sezon się kończy - mówi bramkarz Legii Artur Boruc. - Ja bym jeszcze pograł. Mecz nie szykuje się łatwy, a GKS może być nawet bardziej zmobilizowany niż zwykle. Mają kłopoty, a to czasem wbrew pozorom wpływa pozytywnie na grę drużyny. - Już dwa tygodnie nie było ligi. Wszyscy palą się do gry - twierdzi Jóźwiak.

Mecz szykuje się atrakcyjnie, ale nie bez kłopotów. Niektórzy uważają, że to starcie ślepego z kulawym. Oba kluby mają kłopoty finansowe, zalegają z wypłatami. W Legii ma być lepiej, w najbliższych dniach na konta zawodników ma wpłynąć niewielka część zaległości. Dopóki jednak nie wpłyną, to jest okazja do manifestacji. Mogą to być napisy na podkoszulkach, względnie opóźnienie wyjścia na boisko i przez to opóźnienie rozpoczęcia spotkania. Ten protest nie poszedłby zresztą tylko na konto Legii ani GKS-u. Protest rozważają wszystkie kluby ekstraklasy - przeciwko polityce PZPN zgadzającego się na renegocjacje przez kluby kontraktów.

Oba zespoły przystąpią do dzisiejszego spotkania osłabione. W Legii nie zagrają kontuzjowani Tomasz Sokołowski I, Radosław Wróblewski i Tomasz Jarzębowski oraz kapitan Łukasz Surma, który w meczu z Widzewem dostał czwartą żółtą kartkę w sezonie i musi pauzować. W Dospelu zabraknie odsuniętych od zespołu Jarosława Tkocza, Krzysztofa Sadzawickiego, Pawła Adamczyka i Stanisława Wróbla. Damir Kurtović, zniechęcony polityką prezesa Piotra Dziurowicza (wystawił wszystkich graczy na listę transferową, zalega z wypłatami), wrócił do Chorwacji.

Na dzisiejszy mecz przygotowują się też kibice. Organizowana jest zbiórka konfetti i serpentyn. Stosowny woreczek ma leżeć przy każdym krzesełku na trybunie otwartej.

LEGIA WARSZAWA - DOSPEL GKS KATOWICE. Sobota, godz. 18 - ul. Łazienkowska 3. Legia: Artur Boruc - Dickson Choto, Jacek Zieliński, Marek Jóźwiak - Tomasz Sokołowski II, Dariusz Dudek, Jacek Magiera, Aleksandar Vuković, Tomasz Kiełbowicz - Stanko Svitlica, Marek Saganowski. GKS: Dariusz Klytta - Grzegorz Fonfara, Jacek Kowalczyk, Admir Adżem - Marcin Bojarski, Mirosław Widuch, Tomasz Owczarek, Mariusz Muszalik, Adam Bała - Krzysztof Gajtkowski, Sebastian Kęska.