Szykują się zmiany w Górniku Wieliczka

Najlepszy z małopolskich III-ligowców - wielicki Górnik zamierza nieco okroić kadrę. Czyli - jak mówi trener-koordynator Ireneusz Adamus - ?podnieść jakościowo wartość drużyny?.

Cracovia wstępnie zaakceptowała przejście do Górnika Konrada Cebuli, wypożyczonego ostatnio do Proszowianki. Opóźnia się natomiast sprowadzenie Pawła Szwajdycha. Na poniedziałek zaplanowano rozmowy Adamusa z prezesem "Pasów" Pawłem Misiorem.

Zawodnicy, którzy w tej rundzie rzadko lub wcale pojawiali się na boisku, zmienią kluby. Artur Tyrka trafi do czwartoligowej Pogoni Miechów lub Puszczy Niepołomice. Młodzi gracze mają zostać wypożyczeni do okolicznych klubów. Piotr Brytan skłania się ku Dalinowi Myślenice (gra tam jego brat, były piłkarz Górnika - Marek). W przyszłym tygodniu rozstrzygnie się, gdzie trafią Dawid Wisła i Michał Ciężarek. - Liczymy na naszą młodzież, ale lepiej żeby grali w czwartej lidze, niż w rezerwie, która lideruje w B klasie - uważa Adamus. Prawdopodobnie Górnik rozstanie się z Tomaszem Podsiadło, który nie spełnił nadziei (być może będzie grał w Proszowiance).

Nie jest przesądzony jeszcze los bramkarza Jacka Felscha i doświadczonego obrońcy Jacka Mroza. Pierwszy nie był zachwycony rolą rezerwowego, chce podjąć walkę o miejsce w składzie. Mróz pracuje z młodzieżą w Grajpeku Grajów i być może w tej roli zostanie w Wieliczce.