Rekordy pływaków Kormorana

Dwa rekordy okręgu i wiele życiowych ustanowili pływacy olsztyńskiego Kormorana podczas dorocznych zawodów ?Delfinem do Aten?, rozegranych w Toruniu

Impreza w Toruniu przeznaczona dla młodych pływaków zgromadziła na starcie ponad 300 uczestników, którzy podzieleni na grupy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych. Wśród 11-latków bardzo dobrze spisał się Konrad Ruciński, który uzyskując czas 0:29.26 w wyścigu na 50 m stylem dowolnym ustanowił rekord okręgu warmińsko-mazurskiego chłopców 11-letnich. W tej samej kategorii wiekowej rekordem okręgu warmińsko-mazurskiego zakończył też start Mateusz Pacholczyk, pokonując dystans 200 m stylem klasycznym w czasie 2:55.78. Zarówno Konrad jak i Mateusz rywalizowali na innych dystansach i na każdym poprawiali rekordy życiowe. Podobnie zresztą jak i większość olsztyniaków uczestniczących w toruńskich zawodach.

- Na wyróżnienie zasługują rezultaty uzyskane przez Olafa Mellera na dystansach pływanych stylem grzbietowym, motylkowym i dowolnym oraz Sylwestra Borowicza-Skonecznego na 400 m stylem dowolnym, a także dziewcząt Moniki Chodyny i Agnieszki Nowak - powiedziała "Gazecie" Magdalena Masztalerz, trenerka olsztyńskiego Kormorana.

W starszej kategorii wiekowej (12-latków) z dobrej strony pokazała się Kasia Sankowska, Magda Mielnik i Natalia Rutkowska, a także Dariusz Hura i Jarosław Krawczyk.

Z dużą satysfakcją wracali z Torunia olsztyńscy 400-metrowcy: Mateusz Kamiński, Sebastian Najmowicz i Krzysztof Pielowski, którzy przepłynęli ten dystans stylem dowolnym w czasie poniżej pięciu minut.

Z grupy starszej Kormorana (rocznik 1988) wartościowe wyniki uzyskał Kuba Starzyński, Kasia Targońska i Dawid Goszczycki. Kuba poprawił rekordy życiowe w wyścigach na 100 m stylem zmiennym oraz na 100 i 200 dowolnym. Kasia z kolei uzyskała czasy lepsze od jej dotychczasowych rezultatów na 100 oraz 200 m stylem dowolnym. Dawid natomiast zaliczył "życiówki" w wyścigach na 100 m stylem motylkowym, a także na 100 i 400 dowolnym.

Poza konkursem startowali w Toruniu Grzesiek Gaszyk oraz Dorota Koperska, którzy na swych koronnych dystansach mieli rezultaty zbliżone do rekordów życiowych. A to zdaniem ich trenera Edmunda Uścinowicza sygnalizuje właściwą dyspozycję przed mistrzostwami Polski seniorów, w których tak Grzegorz jak i Dorota zamierzają za dwa tygodnie wystąpić.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.