Siatkarze drugoligowego Moderatora wygrali 3:0 z MOSiR-em Giżycko

Siatkarze Moderatora OSiR Hajnówka odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, a zarazem najwyższe w sezonie. We własnej hali w trzech setach podopieczni Jacka Wesołowskiego uporali się z ostatnim w tabeli MOSiR-em Giżycko

- Przed spotkaniem obawiałem się tylko o jedno - przyznaje trener Moderatora. - Aby siatkarze nie zlekceważyli teoretycznie słabszego rywala. Już pierwsze minuty potwierdziły, że chcieliśmy ten mecz wygrać jak najmniejszym nakładem sił.

Grająca przez całe spotkanie tylko szóstką zawodników drużyna z Giżycka wykorzystała to, że gospodarze dość niemrawo poruszali się po boisku. Szybko odskoczyła na parę punktów, utrzymując prowadzenie do stanu 16:13. Dopiero wejście na boisko rezerwowego Mariusza Prokopowicza, dysponującego silną zagrywką z wyskoku, wprowadziło ożywienie w poczynania gospodarzy.

Także druga partia zaczęła się od prowadzenia ambitnie walczącego MOSiR-u 2:0, jednak hajnowianie w odpowiedzi zdobyli aż sześć punktów z rzędu. Później grali konsekwentnie i mimo wprowadzania na parkiet kolejnych rezerwowych, nie roztrwonili przewagi.

Obecność rezerwowych spowodowała jednak bałagan w szeregach Moderatora na początku trzeciej partii. Hajnowianie przegrywali 14:17, ale dzięki skutecznym serwisom Arnolda Kopyścia doprowadzili do remisu 17:17. Później w polu zagrywki stanął Piotr Kacperski, który kolejnymi asami pogrążył drużynę z Giżycka.

- Na słowa pochwały zasłużyli rezerwowi - chwali podopiecznych Jacek Wesołowski. - Szczególnie dobrze wypadli Prokopowicz i Kacperski. To zwycięstwo pozwoliło nam awansować na trzecie miejsce w tabeli. Wygrana może nieodniesiona w wielkim stylu, ale pokazaliśmy charakter. Mimo że nie graliśmy najlepiej, potrafiliśmy pokonać rywali.

Kolejny wyjazdowy pojedynek będzie bardzo istotny dla siatkarzy Moderatora, których ambicje sięgają wygrania w rozgrywkach. Rywalem hajnowian będzie lider: Wyższa Szkoła Policyjna w Szczytnie, która na koncie ma komplet zwycięstw.

- Naszym atutem będzie liczna i wyrównana kadra - ocenia Wesołowski. - A rywale w składzie mają tylko sześciu klasowych siatkarzy i w trakcie meczu nie dokonują zmian.

MODERATOR HAJNÓWKA - MOSIR GIŻYCKO 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Moderator: M. Wesołowski, Aleksandrowicz, Iwaniuk, Cimochowski, Antoniuk, Babińczuk, Janiel (libero) oraz Maksymiuk, Prokopowicz, Kacperski, Gutowski, Kopyść.

Wyniki pozostałych spotkań: Net Ostrołęka - WSPol. Szczytno 1:3; AZS II Olsztyn - Alpat Gdynia 3:0; MDK Warszawa - SKS Amber Starogard Gdański 3:1.

Tabela

Do Serii B awansuje zwycięzca rozgrywek