Koszykówka mężczyzn. II liga

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN. II liga. Wszystkie podkarpackie zespoły poniosły porażki w 9. kolejce rozgrywek. Największą niespodziankę sprawiła Polonia ulegając słabemu Mickiewiczowi.

Jeszcze do 30. minuty łańcucianie prowadzili wyrównaną walkę z Zagłębiem. Dobrze kryli zwłaszcza groźnego Eckę, który przez tą część meczu rzucił tylko 12 oczek. Goście przed ostatnią kwartą prowadzili różnicą 15 pkt (55:40) i nic nie wskazywało, że zejdą z parkietu pokonani. Niestety pod koniec spotkania za faule musieli opuścić parkiet Baran, Koszuta, Szymański i Rusin i porażka stała się faktem.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 74

BAFRA SOKÓŁ ŁANĆUT 71

Kwarty: 19:19, 9:18, 12:18, 34:16

* Zagłębie: Ecka 32 (2), Nawrot 10, Żurawski 8, Deja 6, Podgórski 5 oraz Krajewski 6 (1), Jakubczak 0, Dziura 7

* Sokół: Romanek 14 (2), Baran 17 (4), Ucinek 3, Rusin 8, Miś 16 oraz Bielecki 5, Wlaź 1, Koszuta 2, Ucinek 3, Szymański 2.

Widzów: 100.

Pierwsze dwie kwarty na swoją korzyść rozstrzygnęli jarosławianie. Na przerwę schodzili prowadząc różnicą 6 oczek. Niestety później coraz lepiej radzili sobie gospodarze. Znicz grał słabo w ataku, nie najlepiej w defensywie.

MMKS DĄBROWA GÓRNICZA 73

ZNICZ JAROSŁAW 68

Kwarty: 15:19, 16:18, 20:17, 22:14.

* Dąbrowa: Adamczyk 15 (3), Lewicki 6, Dukowicz 9 (1), Pietraszczyk 5, Zieliński 26 (2) oraz Groziński 6, Banach 3 (1), Dudek 3.

* Znicz: Kordas 5, Szczotka 4, Mikołajko 27, Zalewski 2, Kowalenko 15 oraz Kamiński 2, Fortuna 7, Pilecki 4, Wojtanowicz 0, Belczyk 2

Widzów: 300.

Koszykarze Polonii jeszcze na 100 sekund przegrywali tylko 80:81. Słaba skuteczność przemyślan zadecydowała jednak o ich porażce.

POLONIA PRZEMYŚL 84

MICKIEWICZ KATOWICE 86

Kwarty: 26:27, 26:22, 11:16, 21:21.

* Polonia: Płocica 35 (4), Puścizna 16 (3), Oczkowicz 11 (3), Puchalski 8, Sówka 8 oraz Kindlik 3 (1), Galanty 2, Kołodziej 1, Stefanowicz 0, Jakubów 0.

* Mickiewicz: Goj 26 (8), Lepczyński 18 (2), Wojnowski 17, Woźniak 3, Jankowski 2 oraz Kosmowski 10, Urbańczyk 8, Kornas 2.

Widzów:400.

W pozostałych meczach 9.kolejki: Big Star Tychy - Piotrcovia 90:87, AZS Radom - MCKS Czeladź 78:55, Lafarge - Bobry 84:89. Mecz Start II Lublin - Pogoń Prudnik zakończył się po zamknięciu "Gazety".