Mielczanki najlepsze w Muszynie

SIATKÓWKA KOBIET. TeleNetu Polska Autopart Mielec sprawił ogromną niespodziankę i wygrał silnie obsadzony turniej, rozegrany w miniony weekend w Muszynie.

Muszyński turniej to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającymi się 22 listopada rozgrywkami ekstraklasy siatkarek. W imprezie oprócz beniaminka serii A i gospodarza imprezy Muszynianki zagrały mistrzynie kraju BKS Bielsko-Biała, brązowe miedalistki Winiary Kalisz, Nafta-Gaz Piła oraz TeleNet Polska Autopart Mielec. Trzydniowe zmagania siatkarek w nowootwartej hali sportowej w Muszynie, oglądał komplet 600 widzów z 5 tysięcznej Muszyny. Impreza zakończyła się niespodziewanym triumfem podopiecznych trenera Jerzego Matlaka. Mielczanki jedynie na otwarcie turnieju, tuż po przyjeździe do Muszyny uległy mistrzyniom z Bielska-Białej, w pozostałych pojedynkach to zespół znad Wisłoki rozdawał karty.

- Dziewczyny podeszły do tego pojedynku bez wiary, jakby bały się rywala - tłumaczył porażkę swojego zespołu Jerzy Matlak. Jednak w kolejnych pojedynkach mieleckie siatkarki robiły furorę na muszyńskim parkiecie. W sobotęo 9 rano rozpoczęły mecz z Winiarami Kalisz i po koncertowej grze wygrały w czterech setach. Po zaledwie półtoragodzinnej przerwie Anna Kicior i jej koleżanki znowu musiały wyjść na parkiet i zmierzyć się z wypoczętą drużyną z Piły. Mimo tego szybko objęły prowadzenie w pierwszej partii. Seta na przewagi wygrała jednak Nafta. W odsłonie tej TeleNet został osłabiony kontuzją jakiej doznała Elżbieta Nykiel. Drużyna znad Wisłoki nie rezygnowała jednak z walki i po ambitnej grze wygrała w tie-breaku. - Byłem dumny z zespołu, w cztery godziny rozegrał dziewięć setów i wygrał dwa mecze - komplementował poczynania mielczanek ich szkoleniowiec.

W niedzielę, niejako na deser TeleNet bez najmniejszych kłopotów pokonał gospodarza turnieju i jak się później okazało przy sprzyjającym układzie innych meczów został niespodziewanym triumfatorem imprezy. - Wiem, że i Winiary i Bielko grały osłabione brakiem kadrowiczek, ale to nie umniejsza naszego sukcesu. My także mieliśmy luki w zespole, występowaliśmy bez Barbachowskiej a w końcu turnieju i Nykiel - oceniał Matlak.

Niestety, mimo wygrania turnieju i serii indywidualnych nagród dla mieleckich siatkarek, zespół Jerzego Matlaka wracał do domu w minorowych nastrojach. Wszystko to z powodu kontuzji jakiej doznała Elżbiety Nykiel. Badania lekarskie wykazały złamanie kości śródręcza. - Wolałbym aby dziewczyny nie wygrały tego turnieju, ale żeby Ela nie doznała kontuzji. To nasza podstawowa atakująca, przy naszej skromnej kadrze brak tej siatkarki to kolejny problem przed inauguracją ligi i europejskimi pucharami - mówił zatroskany trener Matlak.

Wyniki turnieju:

Winiary Kalisz- Nafta Gaz-Piła 1:3, BKS Bielsko-Biała - TeleNet Polska Autopart Mielec 3:1, Muszynianka Muszyna - Winiary 1:3, Muszynianka - BKS 1:3, Winiary - Telenet 1:3, Nafta - TeleNet 2:3, Nafta - BKS 3:0, Muszynianka - Nafta 3:0, BKS - Winiary 1:3, Muszynianka - TeleNet 0:3.

Klasyfikacja końcowa:

1. TeleNet Polska Autopart Mielec 3-1 7 10:6

Najlepsze zawodniczki turnieju:

* Rozgrywająca:

Agnieszka Śrutowska (TeleNet)

* Libero:

Elżbieta Kościelna (TeleNet)

* Środkowe:

Anna Kicior (TeleNet) i Edyta Kucharska (Winiary)

* Skrzydłowe:

Lubow Jagodina (BKS), Agata Karczmarzewska (Nafta), Katarzyna Sielicka (Winiary).