Zwycięstwo siatkarzy Moderatora Hajnówka 3:1 z Amberem Starogard Gdański

Siatkarze Moderatora OSiR Hajnówka wygrali trzecie z rzędu spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Jacka Wesołowskiego w Starogardzie Gdańskim pokonali 3:1 miejscowego Ambera

- Dwa pierwsze sety były wyrównane - mówi Marek Antoniuk, lider hajnowskich siatkarzy. - Wynik praktycznie cały czas oscylował wokół remisu. Ale udawało nam się zyskać dwa lub trzy punkty przewagi, które utrzymywaliśmy do końca każdej partii.

W składzie hajnowian zabrakło dwóch atakujących. Rafał Cimochowski i Mariusz Prokopowicz z reprezentacją białostockiej WSFiZ wyjechali na mistrzostwa Polski uczelni niepaństwowych. Powstałą w ten sposób lukę uzupełnił Artur Maksymiuk.

- To był jego debiut w tegorocznych rozgrywkach, mimo to nie zawiódł moich oczekiwań - chwali podopiecznego trener Wesołowski. - Pewnie i skutecznie spisywał się zarówno w ataku, jak i w bloku.

Gdy nasi zawodnicy w trzeciej partii uzyskali większą, liczącą aż cztery oczka przewagę, wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach. Wtedy jednak przyszło rozprężenie i to gospodarze nabrali wiatru w żagle, wygrywając całą partię 25:19. Zaskoczeni takim obrotem sprawy hajnowianie nie mogli otrząsnąć się z marazmu także w czwartym secie. W efekcie szybko przegrywali w nim aż ośmioma punktami.

- Punktem zwrotnym w tym secie było wprowadzenie na parkiet Arnolda Kopyścia - tłumaczy Jacek Wesołowski. - Od tego momentu zyskaliśmy przewagę i szybko odrabialiśmy straty. Szło nam na tyle dobrze, że wygraliśmy.

Cichym bohaterem spotkania był rozgrywający hajnowskiej ekipy Maciej Wesołowski, który od początku trzeciej partii walczył nie tylko z rywalami, ale także z zatruciem żołądkowym. Mimo wstrząsających zawodnikiem torsji, na własną prośbę dokończył spotkanie, czym walnie przyczynił się do zwycięstwa.

- Niektórzy żartowali, że na wyjeździe więcej nie wygramy, a my proszę wykonaliśmy 200 procent normy - śmieje się trener Moderatora. - Tym samym raz na zawsze zerwaliśmy z tradycją porażek na wyjeździe. Zwycięstwo nam się należało, choć można żałować straconego głupio seta. Jeśli myślimy o wygraniu ligi, takie wpadki nie mogą nam się więcej przytrafiać.

SKS STAROGARD GDAŃSKI - MODERATOR HAJNÓWKA 1:3 (23:25, 24:26, 25:19, 23:25).

Moderator: Wesołowski, Aleksandrowicz, Babińczuk, Maksymiuk, Antoniuk, Iwaniuk, Janiel (libero) oraz Kopyść, Kacperski.

Wyniki innych spotkań 4. kolejki: MOSiR Giżycko - Net Ostrołęka 0:3; WSPol. Szczytno - AZS II Olsztyn 3:2; Alpat Gdynia - MDK Warszawa 3:2.

Tabela

Do serii B awansuje zwycięzca rozgrywek.