Mecz pamięci Waldemara Hyżego

We wtorek 11 listopada minie pierwsza rocznica śmierci byłego bramkarza Anilany Łódź Waldemara Hyżego.

By uczcić jego pamięć o godz. 15.30 w hali przy ul. Małachowskiego odbędzie się specjalny mecz, w którym zagrają jego przyjaciele z klubu i AZS Łódź. Cztery godziny wcześniej w kościele św. Teresy (ul. Kopcińskiego) ksiądz odprawi mszę w intencji Waldka, po której znajomi i rodzina pojadą na cmentarz na Olechowie, gdzie złożą kwiaty na grobie.

W spotkaniu wystąpią m. in. byli gracze Anilany: Radosław Matyjasik, Michał Matyjasik, Dariusz Wróbel, Marcin Kotala, Piotr Miller, Robert Łabuziński, Adrian Anuszewski, Michał Przybylski, Krzysztof Wach, Dariusz Kubisztal, Michał Kubisztal, Daniel Czapliński, Remigiusz Florczak, Adam Jędraszczyk, Paweł Laskowski, Piotr Półrolnik, Roman Baturin, Oleg Siemionow i Robert Sobór oraz koledzy z AZS Łódź.

Waldek karierę rozpoczynał w Inowrocławiu, potem grał jeszcze w Elblągu. Do Łodzi przyjechał w 1994 roku, by rozpocząć studia oraz grę w łódzkiej Anilanie. Do zespołu ściągnęli go najbardziej utytułowani polscy piłkarze ręczni - bramkarz Andrzej Szymczak i Zygfryd Kuchta. Przez osiem lat Waldek był wierny łódzkiemu klubowi i dopiero ciężka choroba przerwała jego karierę. Wraz z AZS zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski uczelni wyższych.

W czasie meczu przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla żony Waldka - Edyty - która znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Pomoc finansową zaoferowały już firmy: Blachy Pruszyński, Grażka, Adwa i Kia Nordyński.